J. Naď: Ministerstvo obrany v súčasnosti neuvažuje o povinnej vojenskej službe

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. januára (TASR) – Rezort obrany v súčasnosti neuvažuje o zavedení povinnej vojenskej služby. Nevyžadujú si to potreby štátu a zároveň o ňu nejaví záujem ani verejnosť. „Robili sme si aj prieskum verejnej mienky, záujem o povinnú vojenskú službu je v tomto momente na Slovensku minimálny,“ zdôvodnil v rozhovore pre TASR minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).


      Minister upozornil, že zavedenie povinnej vojenčiny by si vyžadovalo miliardové investície do infraštruktúry. „To si ľudia nevedia ani uvedomiť. Dnes máme ozbrojené sily nastavené na plus mínus 14.000 vojakov a ďalších 7000 civilných zamestnancov a keď bola základná vojenská služba, tak to boli desaťtisíce ľudí a adekvátne k tomu bola aj infraštruktúra,“ vysvetlil. Dodal, že napriek rôznym šíriacim sa informáciám neeviduje ani jednu krajinu, ktorá by povinnú vojenskú službu zaviedla.


      Éra povinnej vojenskej služby sa na Slovensku skončila v roku 2005.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “J. Naď: Ministerstvo obrany v súčasnosti neuvažuje o povinnej vojenskej službe

 • 16. januára 2021 at 13:08
  Permalink

  No samozrejme, že „…záujem o povinnú vojenskú službu je v tomto momente na Slovensku minimálny.“/Naď/ Príčetní muži, VLASTENCI, dobre vedia, že armáda dnes neslúži záujmom Slovenska.

  Reply
 • 16. januára 2021 at 15:10
  Permalink

  Súdruhovia, na Vašej stránke mi veľmi chýba reklama !

  Preto pridávam jednu, a to poriadnu – na kapitalihnus ! …ktorý má udatne chrániť tá „naša“ kapitalisticko-demokratická armáda.

  https://bit.ly/39AXNF2

  Odporúčam preložiť, a zverejniť to tu – a pěkně po bolševicku – i s fotografiemi !

  Reply
  • 16. januára 2021 at 15:43
   Permalink

   Zaujímavé…
   Oni tí podpindosnícki podržtaškovia si myslia, že pániček sa o nich postará. Kdeže, odhodí ich ako deravé ponožky, keď ich už nebude potrebovať.

   Reply
   • 16. januára 2021 at 16:17
    Permalink

    A nie len to – ale aj tá reklama na kasíno finančných špekulácií v rôznych fondoch, na ktoré vlastne táto seňora doplatila stojí za zmienku – s ohľadom na ( zatiaľ čiastočný ) presun nášho dôchodkového systému , tzv. „istoty v starobe“, do týchto neistých špekulatívnych finančných machinácií.

    Škoda že sa seňory aj seňority nespýtali na ich názor na kapitalihnus a socializmus, na júesej a Kubu … ale , pravdupovediac neprekvapila by ma ich plná podpora tomuto systému, ktorý ich ohlodal na kosť, vzhľadom na kvalitu tamojšieho „štátom zaručeného“ vzdelávacieho systému.

    Ktovie – asi je lepšie byť chudobný ( = spať pod stromom, bez nároku na zdravotnú starostlivosť a vysokoškolské vzdelanie ) v krajine slobody, ako byť systémovo chudobný ( = spať pod ošarpanou strechou, s nárokom na úplnú zdravotnú starostlivosť a vysokoškolské vzdelanie ) na ostrove slobody…

    Mimochodom, chudoba obyčajných ľudí a miera bezdomovectva v kovbojstane od roku 2008 naberá už pandemické rozmery, no u nás sa o tom veľmi cudne mlčí. Stačí sa virtuálne poprechádzať po ktoromkoľvek americkom veľkomeste, meste, či vidieku – tá chudoba je do očí bijúca. A v kontraste s celými hektármi súkromných pozemkov, a strážených uzavretých ulíc boháčov, žijúcich v stavbách, kde pochybujem že majitelia vedia o všetkých miestnostiach v nich.

    Kým sa hard working , god fearing american man dopracoval k mobilnej dvojizbovej drevotrieske s celoživotným jarmom dlhu na krku, u nás tí neľudskí komunisti mučili kdejaké družstevné údernícke kádre tým, že si po dedinách stavali murované „štokovce“, ktoré sú dodnes svedkom tej ukrutnej doby.

    Reply
    • 16. januára 2021 at 16:22
     Permalink

     Ako povedal jeden besedník :

     Čo tam potom, že nemá kde bývať.

     Ale môže slobodne podnikať !

     Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *