J. Naď: Na pondelkovej vláde bol R. Sulík za celoplošné testovanie. Matovič hovorí o tom, že to treba ,,rozseknúť“. Začiatok konca?, či koniec začiatku?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 13. januára (TASR) – Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) bol na pondelkovej (11. 1.) vláde za celoplošné testovanie v súvislosti s novým koronavírusom. Povedal to minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) pred stredajším rokovaním vlády.

„On explicitne povedal, že je za návrh predsedu vlády,“ poznamenal Naď. Pokračuje, že následne sa z médií dozvedel, že Sulík je proti plošnému testovaniu. „Stalo sa to x-krát, na vláde bolo povedané niečo, čo bolo potom mediálne prezentované inak zo strany Sulíka,“ hovorí minister obrany s tým, že jeho „to už prestáva baviť“.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) na margo Sulíka povedal, že „narába s pravdou svojským spôsobom“. Avizoval, že sa o tom budú ministri rozprávať na vláde. „Raz a navždy to treba nejako rozseknúť. Takto sa fungovať nedá,“ skonštatoval.

Matovič to uviedol v súvislosti s plánom plošného testovania a zároveň verifikoval slová ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO), ktorý povedal, že Sulík bol na pondelkovej (11. 1.) vláde za celoplošné testovanie. Naď tvrdí, že je to ďalší prípad, keď bolo na vláde povedané niečo, čo bolo potom Sulíkom mediálne prezentované inak.

Zároveň reagoval aj na kritiku zo strany odborníkov. „Povedať, že cesta pre Slovensko je masívne plošné očkovanie a nie plošné testovanie, je klamstvo,“ uviedol premiér. Pripomenul, že Slovensko je jedno veľké ohnisko. Poukázal tiež na to, že Slovensko je na tom najhoršie, čo sa týka počtu úmrtí. Tvrdí, že všetci majú ťahať za jeden povraz a nie kritizovať vládu.

Naď zároveň informoval, že plošné testovanie by najbližšie víkendy malo prebiehať v gescii samospráv.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “J. Naď: Na pondelkovej vláde bol R. Sulík za celoplošné testovanie. Matovič hovorí o tom, že to treba ,,rozseknúť“. Začiatok konca?, či koniec začiatku?

 • 13. januára 2021 at 10:54
  Permalink

  Im nedochádza, že vôbec nie je dôležité, čo kto kde povedal. Vôbec ma to nezaujíma. Dôležité je, aby sa prijímali dobré rozhodnutia a to táto koalícia nevie. Bez najmenších pochýb.

  Reply
 • 13. januára 2021 at 12:25
  Permalink

  Hrajkajú sa! Matovič je za desať a Sulík za dvakrát päť. A niektorí ľudia im ešte veria! Lebo Matovičovi na ľuďoch „záleží“, Sulíkovi tiež. Kati! Verte im, ľudia, verte, keď vám odseknú hlavu, už Covid určite nedostanete! Kedy ten TEROR prestane?

  Reply
 • 14. januára 2021 at 9:39
  Permalink

  Teror potrvá, kým si to ľud nechá trpieť. Bohužiaľ slovač je národ ktorý radšej v tichosti zhynie, ako by
  mal hlasne bojovať.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *