J. Naď: Nepredpokladám, že vláda príjme rozhodnutia predtým, ako rozhodne ÚKŠ

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 14. decembra (TASR) – Vláda by v pondelok nemala prijať žiadne rozhodnutie, ktoré sa bude týkať sprísnených opatrení proti šíreniu pandémie COVID-19. K tomu by mala pristúpiť až potom, ako o návrhoch bude rokovať ústredný krízový štáb (ÚKŠ). Pred pondelkovým rokovaním kabinetu to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Vysvetlil, že na vláde majú vystúpiť členovia pandemickej komisie a oboznámiť so súčasnou epidemiologickou situáciou aj ministrov, ktorí sa jej rokovaní nezúčastňujú.

Naď očakáva, že hlas odborníkov presvedčí všetkých členov vlády o tom, aké opatrenia je potrebné prijímať. „Keď budú všetci členovia vlády počuť, aká je situácia, verím, že nebudú spochybňovať akékoľvek opatrenia,“ zdôraznil Naď. Definitívne rozhodnutie sa však podľa neho verejnosť dozvie až vtedy, keď „bude viac braná do úvahy zodpovednosť ako politikárčenie“.

Naď nechcel konkretizovať nič o možnostiach, ktoré môžu byť prijaté pri sprísňovaní opatrení. „Bude sa určite hovoriť o všetkom, o čom diskutovala pandemická komisia, aj o zákaze vychádzania,“ povedal. Prípadné výnimky zo zákazu vychádzania si predstaviť nevie. Za jedinú výnimku by považoval testovanie, na plošné však nie je dostatok testov. Ani riešenie nakúpiť testy od susedných krajín nevníma ako reálne. „Na to by bola potrebná medzinárodná dohoda, tá sa tvorí týždne,“ upozornil.

Potvrdil zároveň, že bolo podaných sedem trestných oznámení na autorov vyhrážok, ktoré jeho rodine adresovali na sociálnych sieťach. „Bolo ich sedem, päť som podal ja, bezpečnostné zložky podali ďalšie dve,“ ozrejmil. „Ak sa bude niekto vyhrážať smrťou mojim deťom, budem podávať trestné oznámenie jedno za druhým,“ zdôraznil.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *