J. Naď obvinil starostov, že nie sú vyčerpaní, ale že naschvál sabotujú testovanie, konkrétny dôkaz, však nechce zverejniť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 18. februára (TASR) – Starostovia v rámci regionálnych organizácií Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) majú byť usmerňovaní, aby „rebelovali“ proti testovaniu na COVID-19. Po predpoludňajšom rokovaní vlády to naznačil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Podrobnosti však prezradiť nechcel. Hovorca ZMOS Michal Kaliňák by rád videl dôkaz. Upozorňuje pritom na predchádzajúcu skúsenosť s Naďovým tvrdením v súvislosti s testovaním, ktoré sa nekrylo s realitou.

Naď tvrdí, že má nielen ústne sprostredkované informácie, ale aj listinný dôkaz, ktorý sa týka jedného z regiónov východného Slovenska. „Videl som to čierne na bielom, že starostovia sú usmerňovaní, aby vytvárali mediálny tlak, že už nedokážu zabezpečiť testovanie. Jednoducho je tu snaha z rôznych skupín o nátlak na obce, aby vytvárali dojem, že už to nedokážu zvládať,“ povedal minister.

Dokument mu mali poslať viacerí starostovia zo spomínaného regiónu. „Že s tým nesúhlasia, ale aby som videl, aké hry sa tu hrajú,“ uviedol Naď. Konkretizovať informácie nechcel. „Zatiaľ si to nechám pre seba, ale faktom je, že takýto papier existuje. Poslal som ho členom vlády, aby vedeli, že niekedy to také úprimné o vyčerpanosti samospráv nie je,“ dodal.

Zároveň uistil, že neignoruje nápor a vyčerpanosť, ktorú samosprávy so zabezpečením testovania zažívajú. Poukazuje však na to, že sa situácia zneužíva na politikárčenie. Obviňuje z neho najmä starostov kandidujúcich za Smer-SD.

Hovorca ZMOS Michal Kaliňák upozornil, že dôveryhodnosť obvinenia môže potvrdiť len jasne predložený dôkaz, resp. konfrontácia s údajnými iniciátormi. Upozorňuje zároveň, že minister obrany ho ešte na jeseň krivo obvinil z toho, že on, resp. niekto zo ZMOS navrhol zmeniť čas testovania pred druhým kolom. „Zo zápisnice ústredného krízového štábu však vyplýva, že to navrhol pán Viskupič za Združenie samosprávnych krajov SK8 a schválil pán premiér Matovič. Vtedy som nemal chuť na to reagovať, lebo mi to prišlo ako snaha odpútavať pozornosť od podstaty. Preto ani teraz celkom dobre nerozumiem odklonu od prapodstaty témy,“ dodal Kaliňák.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “J. Naď obvinil starostov, že nie sú vyčerpaní, ale že naschvál sabotujú testovanie, konkrétny dôkaz, však nechce zverejniť

 • 18. februára 2021 at 13:57
  Permalink

  Nechapem čo sa tento človek z modrou knižkou, akože „minister obrany“ čomu sa vôbec nerozumie a robí len svoje kšefty pletie ešte aj do rezortu zdravotníctva a vnútra. Veď sa chová ešte nafuknutejšie ako známy chrobák truhlík. Veď on je príkladným produktom pre písania mozgových buniek na úrovni americkej ambasády a jej mimovládok.

  Reply
 • 18. februára 2021 at 14:05
  Permalink

  Toto Matovičovo horšie dvojča sa nikdy neštítilo robiť tie najväčšie špinavosti! Netreba sa tým vôbec zaoberať, sú tu dôležitejšie veci ktoré treba riešiť! Čo tak napríklad jeho zneužívanie právomocí verejného činiteľa?

  Reply
 • 18. februára 2021 at 14:40
  Permalink

  Je na čase, aby mu Černák výrazne vylepšil zrak

  Reply
 • 20. februára 2021 at 2:22
  Permalink

  Tento amický análnik,zastrčený až po plešatú,sprostú lebeňu.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *