J. Šanta očakáva poobede rozhodnutie NS SR v kauze televíznych zmeniek

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. januára (TASR) – Rozhodnutie Najvyššieho súdu (NS) SR o odvolaniach v kauze televíznych zmeniek očakáva dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta už v utorok poobede. Uviedol to v prestávke počas verejného zasadnutia. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vlani neprávoplatne odsúdil podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. na 19-ročné tresty odňatia slobody. Marian K. dostal aj peňažný trest 10.000 eur.

Súd rozhoduje o odvolaniach neprávoplatne odsúdených, tiež o odvolaní Šantu. Ten žiada prepadnutie majetku Mariana K. a sprísnenie trestu o jeden rok. „Obhajoba navrhla zrušiť prvostupňový rozsudok a vrátiť vec prvostupňovému trestnému súdu na nové prejednanie,“ dodal prokurátor.

Šanta informoval, že na utorkovom verejnom zasadnutí vypovedala pred senátom znalkyňa z odboru písmoznalectva, čítali sa listinné dôkazy a zazneli už aj záverečné návrhy.

Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Á., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Získali by tak 69 miliónov eur.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *