J. Šeliga: Slovensko momentálne potrebuje lockdown

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 15. decembra (TASR) – Slovensko momentálne potrebuje lockdown s jasnými pravidlami, a to čo najskôr. Tvrdí to podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý o tom v utorok informoval TASR.

„Úlohou politika je v prvom rade hovoriť ľuďom pravdu, aj keď nie je príjemná, nie je populárna a niektorí ju nechcú počuť. Slovensko vzhľadom na aktuálnu situáciu v nemocniciach, vzhľadom na počet mŕtvych a nakazených, vzhľadom na šírenie ochorenia COVID-19, potrebuje lockdown,“ uviedol.

Za dôležité považuje to, aby mal pravidlá, v ktorých je jasne napísané, za akých okolností sa ľudia môžu stretávať so svojimi najbližšími, ako a kde môžu cestovať. Tiež považuje za dôležité, aby sa vedelo, za akých podmienok sa môže vychádzať.

Šeliga poukázal aj na okolité krajiny. Podľa jeho názoru by Slovensko malo nasledovať ich príklad. Záchranu ľudských životov povyšuje nad cenu osobnej obete a nepohodlia.

Rovnako dodal, že musí byť jasný aj plán očkovania. Vakcína je podľa koaličného poslanca to jediné, čo spoločnosti pomôže nový koronavírus definitívne poraziť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *