Ján Baránek: Hlúposť, špinavý kšeft a „naši ľudia“ za cenu ľudských životov? 1. časť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Redakčná poznámka: Pán Baránek vo videu spomína termín neomarxizmus, nechcem zachádzať do detailov tohto myšlienkového prúdu, avšak podľa môjho názoru to, čo je spomínané v tomto kontexte, nie je neomarxizmus. V tomto prípade sa jedná o kultúrny liberalizmus, progresivizmus, prípadne extrémny centrizmus, či neoliberalizmus ( aj keď tento pojem sa spája takmer výlučne len s ekonomikou, mnohí neoliberáli preberajú aj liberálne vzorce v kultúre a v okruhu medziľudských vzťahov). Všetko sú to stredopravé prúdy, ktoré striedavo s pravicovým (neo)konzervativizmom dominujú na politickej scéne vo veľkej časti Európy, či Severnej Ameriky. Na druhej strane je nutné uznať, že veľká časť ľavice na Západe prijala za dominantné, práve liberálny kultúrny diskurz, je to komplikovaná téma a názory rôznych odborníkov sa líšia, preto odporúčam pozrieť si vyjadrenia podľa môjho názoru najkvalifikovanejších odborníkov na danú tému, akými sú: doc. Vladimír Manda, doc. Ladislav Hohoš, PhDr. Ľuboš Blaha, PhD, ale aj mnohých ďalších (sú dostupné na internete).

Mgr. Dušan Deák

Zdroj: zvtv

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ján Baránek: Hlúposť, špinavý kšeft a „naši ľudia“ za cenu ľudských životov? 1. časť

  • 11. marca 2021 at 16:54
    Permalink

    Dobry rozhovor, vdaka za to. Skoda len, ze mu pani moderatorka stale skakala do reci.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *