Ján Baránek: Na Slovensku sa už nenájde kanál, do ktorého sa schová hlavný hygienik

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Politológ a analytik Ján Baránek prostredníctvom sociálnej siete trefne vyjadril svoj tvrdý a kritický postoj k súčasnej vládnej garnitúre a k osobe hlavného hygienika Jána Mikasa.

Na facebookovom profile Jan Baranek bol prezentovaný tento status:

Už naozaj neviem, ako je to s tým Covidom. Nakoľko je teda nebezpečný. Lebo – je až tak nebezpečný, že poslanci sa musia zísť medzi sviatkami na schôdzu NR SR , aby prijali ústavné zákony, ktoré nás majú de facto chrániť pred hnusobou. Teda Covidom. Z čoho by mi vyplývalo, že naozaj ide o ochorenie závažné… Ale – do pléna národnej rady môžu prísť, aby bol dostatok hlasov na prijatie zákonov proti hnusobe, tak do pléna národnej rady môžu prísť aj poslanci hnusobou nakazení!!! A toto mi už hlava neberie.

Videl som video, ako spoluobčania zmlátili spoluobčana za zo, že bol bez rúška! Je to pochopiteľné. Bez rúška to bol určite zdroj vysoko rizikovej hnusoby a ako hovorí náš pán premiér, určite by mal na svedomí stovky až tisíce mŕtvych! Ešte dobre, že mu dali po papuli. Teda spoluobčanovi samozrejme, nie… ani to nenapíšem radšej komu. No, ale čo mi to vlastne nejde do hlavy. Na jednej strane je hnusoba tak nebezpečná, že sa musia rýchlo prijať nejaké tie zákony. Na druhej strane – nie je až tak nebezpečná, že sa 150 poslancov, vrátane hnusobou nakazených môže stretnúť v jednej miestnosti? Samozrejme, prijali sa nejaké tie opatrenia. Ale aj tak. Nie je toto už trestný čin? Nešíri sa tu náhodou nebezpečná choroba? Alebo ju šíri iba spoluobčan na ulici bez rúška? Nie priatelia, nepodľahnime takýmto zlomyseľným otázkam. V žiadnom prípade! Pravda je inde.

Mená tých 150, alebo koľko ich vlastne bude, hrdinov, totiž budú vytesané do žuly! Hrdinov, ktorí nasadili vlastné životy, išli do jednej miestnosti s nakazenými, aby prijali zákony, ktoré nás pred hnusobou ochránia a zachránia! Ich obeta je o to väčšia, že nenasadili iba vlastné životy, ale, ako by povedal aj pán premiér, aj životy tých, s ktorými sa po odchode z tejto liahne hnusoby stretnú a z ktorých stovky až tisíce, ako správne vraví pán premiér zahynú. Kvôli nám.. Je to skrátka vyššia forma obety. S tou má pán premiér nakoniec tiež skúsenosti. Aj ten neobetuje na oltár boja s hnusobou totiž len svoje meno. Urobil iba to, čo snáď nájdete iba v Starom zákone. Obetuje svojich rodinných príslušníkov. Mamu a manželku. Teda obetuje. Pošle ich na očkovanie, keď dostane neviem koľko lajkov a srdiečok. Ako uznáte, porovnanie so Starým zákonom kríva. Keď napríklad išiel Abrahám obetovať syna Izáka, nečakal na lajky. Nebol totiž Facebook. Náš čacký a neohrozený hrdina dá teda očkovať svojich rodinných príslušníkov, keď nazbiera dostatok lajkov. Očakávam, že podobný postup odporučí aj obyvateľstvu. Každý, kto sa pôjde očkovať, nech preukáže niekoľko tisíc lajkov a srdiečok. Lepšie povedané, každý hrdina, ktorý pošle očkovať svoju rodinu. Priatelia, som nadšený a hrdý. Tisnú sa mi do očí slzy. Tak obetavých poslancov a premiéra skrátka v šírom svete nenájdete.

P. S.Keďže svet je plný idiotov, nie len v parlamente a vo vláde, tu sú vysvetlivky k textu:
Poznámka k NR SR: V NR SR sedí banda arogantných maniakov, ktorí si myslia, že im všetko zožerieme a že sú nadľudia. Takúto mieru arogancie, vyvyšovania sa nad občanov, ktorých majú zastupovať, som nezažil ani za socializmu. Naozaj nie. Mimochodom, nenájde sa už na Slovensku kanál, do ktorého sa schová hlavný hygienik, ktorý toto dopustil. Skrátka, porušia vlastné zákony, vyhlášky a ja neviem čo, natrepú sa do jednej miestnosti aj s nakazenými… Aj ja si mám robiť „rodinné bubliny“. To naozaj?
Poznámka k premiérovi: Nechcel som to napísať, naozaj nie, ale už musím: Poslať očkovať mamu a ženu po tom, ako nazbiera dostatok lajkov a srdiečok je zbabelé, cynické, nevkusné, nehodné politika a toto môže urobiť iba blázon. Opakujem toto dokáže iba blázon. V pravom zmysle tohto slova.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Ján Baránek: Na Slovensku sa už nenájde kanál, do ktorého sa schová hlavný hygienik

 • 29. decembra 2020 at 8:55
  Permalink

  Na Slovensku sa už nenájde kanál, do ktorého sa schová hlavný hygienik – tak to je fakt, ale presnejšie by bolo “ do ktoreho sa zmesti hlavny hygienik“ No este že tu mame aj vlakove tunely…

  Reply
 • 29. decembra 2020 at 9:19
  Permalink

  Škoda že vládca Magorovič nezbiera dislajky – to by mohol nechať zaočkovať rodinu podstatne skôr.

  Reply
  • 29. decembra 2020 at 9:57
   Permalink

   A Ty si myslíš že tie svine si dajú pichnúť to „americké svinstvo“ .Nebuď smiešny vitamín B12 alebo celaskon pred televíznymi kamerami to je to pravé orechové.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *