Ján Baránek: To sa už naozaj všetci v koalícii zošaleli? Vláda pácha zločin!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Politický analytik Ján Baránek sa opäť s koalíciou nemaznal. Na sociálnej sieti uverejnil status so základnou otázkou: „To sa už všetci v koalícii zošaleli?“

Nevieme nič, čo sa týka dát. Nebudem tu opakovať matematika Kolára. Juraj Mesík zbytočne volá po Ivermectine, ktorý zachraňuje životy. Nie len podľa Mesíka. Ivermectin sám o sebe, resp. to, čo sa okolo neho odohráva, je už dnes na filmový scenár. Ten je však natoľko nepochopiteľný, že to, čo opisuje, si väčšina z nás vie predstaviť naozaj iba vo filme.

Citujem J. Mesíka: „Problém podľa môjho názoru nie je v nevedomosti, ale v tom, že profesor Pavol Jarčuška, jeho príbuzní a mnohí jeho kolegovia sú už roky na výplatnej listine firmy Gilead, ktorá Remdesivir vyrába a predáva.“

Pokiaľ by to bolo tak, ako hovorí J. Mesík, ide tu o bezprecedentný zločin (v apríli 2020 bola uverejnená v časopise The Lancet vedecká práca Wanga a kol., ktorá dokázala, že Remdesivir je pri liečbe Covidu neúčinný.) Toto je moment, kedy sa hoax mení na pravdu a pravda sa stáva hoaxom. Samozrejme, nie je to iba problém Jarčušku.

Toho totiž nikto nevolil a je naozaj iba záležitosťou pár sekúnd a Jarčuška môže ísť tam, odkiaľ prišiel. Rozhoduje vláda a premiér. A keď nie oni, máme tu ešte stále parlament. Takže, môže si Jarčuška vyprávať, čo chce. Zodpovednosť je inde.

Mesík ďalej tvrdí: „List na nákup 5000 kusov Ivermectinu odišiel 26. januára – to sme tu mali oficiálne 4 361 obetí Covidu. V utorok 16.2. počet obetí oficiálne prekročil 6 168 – reálne je ich samozrejme oveľa, oveľa viac. Čiže za tie tri týždne len oficiálne na Slovensku zbytočne zomrelo ďalších 1 807 ľudí.“ 1807 samozrejme nie je konečné číslo, je to číslo za posledné tri týždne.

Tak si to teda zrekapitulujme: S pravdepodobnosťou, blížiacou sa istote, na Slovensku zbytočne, opakujem zbytočne, umrelo niekoľko tisíc ľudí. Lebo – vyhráva politika nad odbornosťou – viď Ivermectin.

Vyhráva kšeft nad odbornosťou – viď Ivermectin, plošné testovanie. Vyhráva amaterizmus a neschopnosť, vyhráva chaos, anarchia, voľný pád do katastrofy.

Stredná trieda mizne. Pochovala ju nečinnosť vlády v pomoci. Pomoc dostávajú iba najväčší podnikatelia a niektorí, ktorým treba „zapchať hubu“, aby sa zbytočne neozývali.

Takže – zbytočne máme ďalšie, nepriame obete neschopnosti tejto vlády. Samovraždy, odložené lekárske úkony, onkologickí pacienti, prestalo sa diagnostikovať, atď., atď… Krajina je ako keby vo vojnovom stave.

Z médií sa nás denno denne programovo valí len strach, len hrôza a katastrofa. Ľudia sú vystrašení, vzájomne sa udávajú a vzniká tu paralelný svet. Svet, v ktorom sú načierno pootvárané prevádzky, kde načierno dostanete kúpiť Ivermectin, kde ilegálne prekračujete hranice okresov, kde je prejavom vzdoru a hrdinstva tvár bez rúška.

Normálny svet, ktorý sme žili pred nedávnom, sa stal svetom ilegálnym, svetom malých hrdinstiev, svetom veľkých kšeftov s nedostatkovým tovarom – Ivermectinom. Paralelne žijeme vo svete rúšok, klamstiev, udavačov, vo svete, kde si slobodu kupujete, vo svete, kde ľudský život nie je prioritou.

Doteraz sme si mysleli, že hoci každá vláda bola korupčná, občanom na životy nesiahala. Naopak, v rámci svojich korupčných možností ich chránila. Dnes žijeme vo svete, kde vláda životy občanov nechráni, ale podľa všetkého obetuje v mene neznámeho cieľa, ktorý si iba domýšľame.

Sú ním peniaze a zisk? Alebo cieľ nie je a ide iba o obyčajnú neschopnosť, hlúposť a sebastrednosť?

Každý z vás môže za tým vidieť to svoje. Ale bez ohľadu na to, ľudia umierajú ďalej. Lebo aj keď má Covid nízku smrtnosť, nejakú predsa len má. Pokiaľ je váš zosnulý blízky iba jeden z 1000, je vám to jedno. Čierneho Petra ste dostali vy.

A takto to ide ďalej. Potom sa pýtate – prečo? Prečo, keď mohol žiť? A ak naozaj mohol žiť a niekto nekonal, ide o zločin. Či sa to niekomu páči, alebo nie, ide o zločin. Žiadna administratívna „prekážka“ takýto zločin neospravedlňuje. Je to skrátka zločin. A kde je zločin, tam je aj trest.

Aby sme si rozumeli – ja sa nevyhrážam. Svet ale takto skrátka funguje. Keby za zločinom nenasledoval trest, neexistovalo by dobro a zlo, neexistovala by dnešná civilizácia, neexistovali by sme my. Vrchol celého nezmyslu a zhnusenia nad touto koalíciou asi nastal dnes.

V čase, kedy píšem tento príspevok, oznámil I. Matovič, že strana Za ľudí vo vláde vetovala, teda zablokovala, nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Nevadí. Umierajte ďalej. Ja už totiž nechápem, o čo tu ide. Neviem, akú zámienku si vymysleli, aby sme nemali ruskú vakcínu. Neviem, akú zámienku si vymysleli, aby sme nemali Ivermectin.

Jedno ale viem. Už nestačí rekonštrukcia tejto vlády. Lebo takéto zlo, ktoré zbytočne mrhá ľudskými životmi, takéto zlo ešte na Slovensku nebolo.

To už nevyvážite tým, že zatvárate skorumpovaných lúzrov bývalej garnitúry. Toto nevyvážite ničím. Nič neviete urobiť také, čo by vyvážilo a ospravedlnilo stratu tisícov ľudských životov. Nič také totiž neexistuje. Prihováram sa k všetkým, ktorých blízki sú na ventiláciách, v nemocniciach, prihováram sa ku všetkým, ktorým niekto blízky na Covid umrel. Pýtajte sa. Pýtajte sa, prečo do vašich blízkych pchali neúčinnú liečbu. Pýtajte sa na Ivermectin. Ak pomáha iba na polovicu tak, ako sa tvrdí, tak sa pýtajte.

Pýtajte sa, prečo sa nemôžete dostať Sputnik V? Potom, ako sa opýtate, žiadajte zodpovednosť. Žiadajte trest. Žiadajte spravodlivosť. Vaši mŕtvi na to čakajú.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Ján Baránek: To sa už naozaj všetci v koalícii zošaleli? Vláda pácha zločin!

 • 19. februára 2021 at 0:10
  Permalink

  Stará vec s Remdesivirom:
  https://svet.sme.sk/c/22390609/remdesivir-ako-liek-na-koronavirus-v-prvej-klinickej-studii-neuspel-pise-financial-times.html
  Už 23. apr 2020 písalo SME, že Remdesivir stojí za hovno. A od tohoto času sa na veci nič nezmenilo.
  A ja vidím samozrejme hociaký liek kriticky, keďže AK sa naozaj pri tom údajnom COVID19 ochorení, ktoré nie je konkrétne definované, ktoré je všeobecne stav po pozitívnom PCR alebo inom teste, čiže všeobecne nie je jasné, či niečo ako COVID19 existuje, keďže podľa mňa sa jedná o chrípku spôsobenú SARS-CoV-2 vírusom, ako 30% všetkých chrípkových infekcií normálne je. Tak potom by samozrejme nemalo zmysel na vírusové ochorenie hádzať liek.
  To môže byť PsyOp režimu, že namotávajú alternatívne médiá na Ivermectin ako riešenie „pandémie“. V skutočnosti pomáhajú podľa mňa len Bukovského rady, Vitamín D, C, Zinok a Magnézium spoločne s behaním venku, neprežieraním sa, minimálne u mňa to funguje, už tu máme údajne pandémiu druhý rok a mňa to furt netresklo o zem, pričom všetci okolo mňa už behajú s papierom o prekonaní ochorenia. AK by to teda bola pravda, tak som musel byť v kontakte s vírusom aj ja. Čiže buď som to mal ešte pred rokom 2019, napr 2014/15, kedy som mal ťažký priebeh chrípky a som imúnny voči vírusu, alebo robím niečo správne a tie Bukovského rady zaberajú.
  V každom prípade dúvať v zázračnú zbraň voči vírusu, ktorí reálne nemá žiaden efekt je iracionálne. A tie kecy o tej úmrtnosti, to sme už dávno vyvrátili, lebo demografický vývoj je taký, že najväčšia veková skupina na Slovensku sa pomaly dostáva do veku 70+, čiže budeme mať toto desaťročie 2020-2030 veľké počty úmrtí, čo v 2020 ešte nezačalo a vyzerá to tak, že ani v 2021 nebude. Ale možno 2022 budeme mať 200K úmrtí, čo by bolo 4x viac ako iné roky. V absolútnych číslach by to bolo o 150K viac a nie o 5K, resp 2K 2020 voči 2019.

  Reply
 • 19. februára 2021 at 8:17
  Permalink

  V „dávnych dobách začiatkov (prepytujem) demokracie“ sa povrávalo, že provízia za zakázku financovanú zo štátneho rozpočtu sa dávala v rozpätí 4-10 % (neviem, nedal ani nedostal som)
  Bez ohľadu aké percento sa dáva dnes, je jasné, že provízia za Remdesivir za 2 100 € je rádovo iná ako za Ivermectin za 0,76 €.
  I vot otvet na Vaš vopros !

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *