Ján Drgonec: (audio) Fico sa stáva nádejou pre 5 miliónov ľudí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalý sudca Ústavného súdu SR, doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc., sa v relácii Rádia InfoVojna, okrem iného vyjadril k pojmu „ohýbanie práva“. Pýta sa, či tento pojem by sa mal týkať aj sudcov, ktorých vyberie súčasná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a podľa názoru Drgonca je nemysliteľné, aby sa jedna svojvôľa, nahrádzala inou svojvôľou.

Ďalej sa doc. Drgonec venuje otázkam drakonických trestov, ktoré súvisia s núdzovým stavom. Slovensko sa dostáva do polohy, kde mnohí sudcovia, bez prihliadnutia na čokoľvek si robia so zákonmi, čo si zmyslia. Drgonec poukazuje aj na to, že napríklad za drobné krádeže, by mali sudcovia okrem zákonov, prihliadať k prípadom aj so zdravým rozumom.

Na margo toho, že strana SMER-SD, kde je predsedom Robert Fico, podala podnet na Ústavný súd SR, kde napáda zákony z dielne vládnej koalície sa doc. Drgonec vyjadril, že „Fico sa stáva poslednou nádejou pre 5 miliónov ľudí“.

Emeritný sudca Ústavného súdu SR Drgonec, nevynechal ani prezidentku Zuzanu Čaputovú, od ktorej by očakával, aby sa viac venovala a sústredila na právomoci, ktoré má a menej sa sústredila na ich rozširovanie.

Zdroj: www.infovojna.sk, Ján Drgonec

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Ján Drgonec: (audio) Fico sa stáva nádejou pre 5 miliónov ľudí

 • 24. januára 2021 at 21:03
  Permalink

  Keď si sudcovia, bez prihliadnutia na čokoľvek robia so zákonmi, čo si zmyslia, čo bude potom, keď budú občania pristupovať k zákonom ako si zmyslia?
  Divočina!!!

  Reply
 • 25. januára 2021 at 0:10
  Permalink

  Bude pán JUDr. Macek novým ministrom spravodlivosti?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *