Jankovskej nedeľným incidentom sa zaoberá Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Ján Krošlák

Bratislava 2. februára (TASR) – Prípadom bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti, obvinenej Moniky J., ktorá mala požiť v nedeľu (31. 1.) v Ústave na výkon väzby (ÚVV) v Banskej Bystrici veľké množstvo liekov, sa už zaoberá Krajská prokuratúra (KP) v Banskej Bystrici. Pre TASR to potvrdil prokurátor a hovorca KP v Banskej Bystrici Ivan Vozár.

„Na základe pokynu generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku vykoná KP v Banskej Bystrici dôkladné prešetrenie okolností celého prípadu tak, aby bol náležite a objektívne zistený skutkový stav veci. O výsledkoch previerky v Ústave na výkon väzby Banská Bystrica podáme správu Generálnej prokuratúre (GP) SR,“ dodal prokurátor.

Obhajca Peter Erdös plánuje svoju klietku navštíviť v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne v utorok popoludní. To za predpokladu, že to jej zdravotný stav umožní, čo aktuálne advokát preveruje. Pre TASR to potvrdil Erdös. S Monikou J. sa v pondelok (1. 2.) nestretol, keďže sa necítila fyzicky spôsobilá na prijatie návštevy.

V nedeľu krátko predpoludním príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) z ÚVV Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že nereaguje obvyklým spôsobom. Hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla povedal, že obvinená bola na základe odporučenia ústavného lekára vyšetrená vo fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. V pondelok (1. 2.) ju previezli do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) v pondelok informovala, že rezort z preventívneho dôvodu eviduje incident Moniky J. ako pokus o samovraždu.

Monika J. je vo väzbe od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 22. januára nevyhovel jej žiadosti o prepustenie z väzby. Monika J. figuruje aj ako obvinená v prípade prevodu trenčianskeho baru Fatima a obvinená bola aj v rámci minuloročnej októbrovej akcie NAKA pod názvom Víchrica.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *