Je kritika Čaputovej adresovaná vláde dostatočná? Nestačí kritizovať, treba aj konať

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 28. februára (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje za nevyhnutné, aby vláda vyvodila sebareflexiu a politickú zodpovednosť. Nestačí len výmena na poste ministra zdravotníctva. Uviedla to v diskusnej relácii Na telo na televízii Markíza.


      Otázku vyvodenia politickej zodpovednosti nechala Čaputová na vládu. Rezort zdravotníctva je za rok podľa nej najviac skúšaný a potrebuje reštart. Prácu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) si váži a jeho výmena je na dohode koaličných strán. Odvolanie premiéra je tiež legitímna otázka, no je to na vládnej väčšine, tvrdí hlava štátu.


      Zároveň pripomenula, že ústavné právomoci jej nedovoľujú odvolať či vymeniť premiéra alebo niektorého z ministrov. Nemôže tiež zostaviť úradnícku vládu. Urobiť by tak mohla iba vtedy, ak by vláda skončila zo svojho vlastného rozhodnutia alebo z rozhodnutia parlamentu.


      Čaputová skonštatovala, že kritika vlády je mnohokrát „zúfalou snahou o vylepšenie situácie“. Má však pocit, že ak sa vysloví kritika, tak vláda alebo jednotliví jej predstavitelia sa cítia byť obeťou. „Ale tie obete ležia na cintorínoch. My sme prekročili hranicu 7000 mŕtvych. Obete ležia v nemocniciach v zúfalom stave a ako keby to tá vláda nevidela,“ poznamenala.


      Dodáva, že Slovensko čelí chaosu v manažmente a nie veľmi kvalitnej komunikácii. „Toto je stále problém. Žiadna zmena sa na tomto poli nedeje,“ hovorí s tým, že vláda nevysiela ľuďom signál, že problém vníma. Hlava štátu volá aj po zmene politickej kultúry. „Považujem to za nevyhnutné,“ podotkla.


      Víta taktiež aj medializované opatrenia, na ktorých sa pravdepodobne dohodol predseda vlády s odborníkmi. „Sú to tie drobné nenápadné kroky, ktoré treba už konečne robiť a robiť ich hlavne poctivo,“ povedala Čaputová s tým, že by sa malo prestať aj s experimentovaním. Pýta sa však, prečo tieto opatrenia prichádzajú až teraz.


      Na margo povolenia očkovania ľudí neregistrovanou ruskou vakcínou Sputnik V Čaputová uviedla, že je za to, aby sa využívali vakcíny uznávané medzinárodnými agentúrami. „Štandard by sme nemali zľaviť, tak ako to máme pri ostatných vakcínach,“ poznamenala.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Je kritika Čaputovej adresovaná vláde dostatočná? Nestačí kritizovať, treba aj konať

 • 28. februára 2021 at 16:10
  Permalink

  Vážení Slováci a Slovenky, .pomoc od prezidentky po tomto vyjadrení nemôžeme čakať!!!
  Podnikatelia v turistickom ruchu, zbystrite pozornosť!
  V minulosti som sa zúčastnil medzinárodnej konferencie zameranej na zintenzívnenie turistického ruchu, ktorá sa konala v Belehrade. Odzneli tam rôzne príspevky. Napríklad z môjho pohľadu aj zúfale, rozšírenie a zatraktívnenie turistického ruchu prostredníctvom „sexuálnej turistiky“.
  Ako sa hovorí, zúfalé situácie, vyžadujú zúfale riešenia.
  Dnes, keď pozerám, ako sa zdravie stalo nielen zajatcom geopolitického boja, a nepomôže ani „prezidentka“, ale aj obrovským biznisom, stoji na zváženie otázka zatraktívnenia turistického ruchu za účelom očkovania. Pomohlo by to turistickému ruchu, ale aj záujemcom o očkovanie kvalitnými očkovacími látkami.
  Námet na podnikateľský zámer, pre krachujúci turistický ruch.
  Organizácia zájazdov do Petrohradu, za účelom prehliadky kultúrnych pamiatok spojených s očkovaním. Garancia vydania očkovacieho preukazu.
  Očkovacia látka podľa slobodného výberu klienta:
  – Sputnik V,
  – Sputnik Light
  – Peptidova vakcína EpiVacCorona.
  Program:
  1. Deň odlet z Popradu, prílet do Petrohradu, lekárske vyšetrenie spojené s očkovaním a vydaním očkovacieho preukazu, slávnostná večera spojená s ochutnávkou tradičných Ruských jedál,
  2. Deň návšteva ……………..

  Očkovanie v cene zájazdu!

  Možno by to išlo aj v Maďarsku, alebo Srbsku, nielen v Rusku.

  (záväzne prihlasujem celú svoju rodinu, dajte vedieť, očakávam, že za myšlienku budem prednostne zaradený do prvého turnusu)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *