Je to potvrdené, vojaci budú aj v uliciach, vyplýva to z uvedeného: ,,na zabezpečenie verejného poriadku na celom území SR“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 29. decembra(TASR) – Policajný zbor (PZ) môže posilniť v súvislosti so zabezpečením verejného poriadku a opatreniami v boji proti novému koronavírusu až do 1500 vojakov aj v roku 2021. Návrh ministrov vnútra a obrany v utorok schválila vláda na on-line rokovaní.

Ako vysvetlilo ministerstvo vnútra, ide o uznesenie vlády zo 6. apríla 2020, keď vláda rozhodla o dennom vyčlenení do 1500 vojakov. Spresnilo, že pretrvávajúca nepriaznivá situácia v šírení nového koronavírusu si vyžaduje nasadenie vojakov na pomoc polícii aj v nasledujúcom roku.

„Príslušníci Ozbrojených síl SR budú podľa potreby a aktuálneho vývoja situácie nasadzovaní do spoločných hliadok spoločne s príslušníkmi PZ na hraničných priechodoch na vonkajšej hranici s Ukrajinou, bývalých hraničných priechodoch na vnútornej hranici s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou a na zabezpečenie verejného poriadku na celom území SR,“ uvádza sa v schválenom materiáli.

Opatrenie má platiť do 31. decembra 2021.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Je to potvrdené, vojaci budú aj v uliciach, vyplýva to z uvedeného: ,,na zabezpečenie verejného poriadku na celom území SR“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *