Je zaujímavé, že teraz Stanke, Pauhofová a Fialová nedostávajú záchvaty, keď majú vysnívanú zmenu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 19. mája (TASR) – Slovenské národné divadlo (SND) bude mať na mzdy a na dobrej ceste je aj schválenie rozpočtového opatrenia, ktoré má divadlu zvýšiť disponibilné zdroje podľa toho, ako to vedenie divadla zadefinovalo Ministerstvu kultúry (MK) SR v ozdravnom pláne. Po rokovaní vlády o tom uistila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO). Reagovala na vyjadrenia šéfa SND Mateja Drličku, že súčasné rozpočtové nastavenie divadla ohrozuje nielen začiatok novej divadelnej sezóny, ale už aj vyplácanie miezd v najbližšom období.

Milanová uviedla, že po vyhodnotení ozdravného plánu sa pripravuje nový plán rozpočtu a v najbližších týždňoch má vedenie rezortu rokovať o jeho schválení a prijatí rozpočtového opatrenia na pôde ministerstva financií. „Máme dohodu s vedením SND, že budeme presadzovať tú sumu, ktorú si zadefinovali v ozdravnom pláne,“ uviedla Milanová. Vykrytie potrebných prostriedkov na mzdy sa podľa nej deje nepomerným čerpaním, ktoré má k dispozícii SND.

V súvislosti s problémom v rámci inej divadelnej scény – bratislavským Divadlom Nová scéna a výberom jeho riaditeľa, uviedla, že definitívne rozhodnutie príde v horizonte jedného – dvoch dní. Zopakovala, že z jej pohľadu nebolo výberové konanie v poriadku. „Som vnútorne presvedčená, že konflikt záujmov ovplyvnil výsledok,“ uviedla.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Je zaujímavé, že teraz Stanke, Pauhofová a Fialová nedostávajú záchvaty, keď majú vysnívanú zmenu

 • 19. mája 2021 at 18:09
  Permalink

  Mali by teraz vyjadrit svoju spokojnost s dobre vykonanou pracou.

  Reply
  • 19. mája 2021 at 20:41
   Permalink

   Stále to hovorím. Tupci, ktorí na strenej škole nevedeli vypočítať rovnicu o dvoch neznámych išli študovať herectvo alebo právo. Čudujete sa po tom kde sme? Ja nie. Kultúru nemáme- ministerstvo máme, Spravodlivosť nemáme-ministerstvo máme, Ústavu máme-štát nemáme. Už nám chýba len ministerstvo námorníctva.

   Reply
 • 24. mája 2021 at 8:43
  Permalink

  Buzerant,škreklúň,asi onemel,aj s tou zapredanou akože slovenkou Pauhopovou

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *