Johnson: Pobrexitové rokovania budú pokračovať, no situácia je zložitá

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 18. decembra (TASR) – Britský premiér Boris Johnson v piatok vyhlásil, že naďalej pretrvávajú problémy v oblasti pobrexitovej obchodnej dohody s Európskou úniou, no prisľúbil, že v rokovaniach bude naďalej pokračovať. Reagoval tak na vyhlásenie vyjednávača EÚ Michela Barniera, podľa ktorého sa v tejto situácii blížia k „momentu pravdy“, uviedla agentúra AFP.

„Naše dvere sú otvorené. Budeme rokovať i naďalej, musím však dodať, že situácia vyzerá zložito a je medzi nami priepasť, ktorú treba preklenúť,“ uviedol premiér počas cesty do mesta Bolton na severozápade Anglicka.

„Urobili sme veľa pre to, aby sme (situácii) pomohli, a dúfame, že naši priatelia z EÚ to ocenia a prídu na rokovanie s vlastnými návrhmi,“ dodal.

Británia vystúpila z EÚ 31. januára tohto roka a od 1. januára 2021 už po skončení tzv. prechodného obdobia nebude patriť do spoločného trhu Únie. V prípade nedohodnutia nových podmienok bude následne obchod medzi Britániou a EÚ prebiehať podľa základných pravidiel Svetovej obchodnej organizácie, pričom bude vystavený novým clám a ďalším prekážkam zavedeným oboma stranami.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *