Judita Laššáková: EXISTUJÚ DVE CESTY, PO KTORÝCH SA DNES MÔŽE VYDAŤ ZUZANA ČAPUTOVÁ

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

ŠTÁTNIK

Ak je Zuzana Čaputová štátnik

• niekto, kto si váži ľudí, ktorí jej svojím hlasom odovzdali dôveru, že bude úrad vykonávať podľa svojho presvedčenia a svedomia,

• niekto, kto si ctí Ústavu Slovenskej republiky, základný zákon nášho štátu,

• niekto, kto nie je konformný, ale v ťažkých časoch vie rozhodnúť, aj keď to bude na úkor jeho obľúbenosti u ostatných politikov,

• niekto, kto uprednostní štátne záujmy pred svojou peknou tváričkou,

celý čas mlčala a hrala tak trochu falošnú, ale z hľadiska ochrany záujmov štátu nevyhnutú, a preto akceptovateľnú hru proti Igorovi Matočovi. Počká, kým podá demisiu a vymenuje vládu zloženú z odborníkov. Takú, akú chce nielen ona, ale akú predovšetkým potrebuje Slovensko. Nie úradnícku vládu, ale vládu ľudí, ktorí vedia riadiť procesy a vedia riadiť štát. Ústava SR jej túto možnosť dáva.

FIGÚRKA

Ak je však Zuzana Čaputová iba figúrkou, ktorá vyššie uvedené vlastnosti nemá, a namiesto toho, aby sledovala štátne záujmy, bude hľadieť na to, aby sa s politikmi nedostala do konfliktu hoci aj na úkor ľudí, tak vymenuje vládu, v ktorej bude ministrom financií Igor Matovič. A to bude rovnaké, ak nie horšie peklo, aké táto vláda predvádzala doteraz. Ak k tomu dôjde, za všetko, naozaj za všetko, čo sa potom stane na Slovensku, bude iba a výlučne niesť plnú politickú aj morálnu zodpovednosť Zuzana Čaputová. Iba ona môže a nemusí vymenovať ministrov novej vlády, a preto iba ona ponesie plnú zodpovednosť. Nikto iný nemôže vymenovať vládu, iba prezident SR.

LESK A BIEDA PS

Ak prezidentka vymenuje Igora Matoviča za ministra financií, treba si uvedomiť ešte jednu vec. Zuzana Čaputová bola označovaná za to najlepšie, čo v strane Progresívne Slovensko mali. A to vraj v progresívnom spolku boli iba onakvejší štátnici. Zvolením pani Čaputovej za hlavu štátu dostalo PS šancu ukázať, čo v nich je. Ak najlepší štátnik spomedzi členov PS, teda Zuzana Čaputová vymenuje Igora Matoviča za akéhokoľvek ministra, čo tým povie o kvalitách svojich kolegov z PS?

Ak niekto hovoril o Zuzane Čaputovej ako o jedinej ceste pre moderné Slovensko v 21. storočí, po prípadnom opätovnom vymenovaní Igora Matoviča bude možné tvrdiť, že v PS sú oveľa väčší zúfalci ako v OĽaNO.

Zdroj: Facebook Judity Laššákovej

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Judita Laššáková: EXISTUJÚ DVE CESTY, PO KTORÝCH SA DNES MÔŽE VYDAŤ ZUZANA ČAPUTOVÁ

 • 30. marca 2021 at 9:36
  Permalink

  Juditka prekúsni že Zuzana Čapútová je od teba krajšia vzdelanejšia a aj slušnejšia. A hlavne prekúsni že strana na ktorej kandidátke budeš,ak získa 0,11% tak je veľa ?

  Reply
  • 30. marca 2021 at 22:52
   Permalink

   Myslel som si to. Máte plné ústa ľavice a slušnosti, ale ste liberálna piata kolóna. Máte síce na viac, ako väčšina liberálov, ale škrie vás, že oni si to nechcú všimnúť. Tak to na nich skúšate rétorikou zľava. Ale pre pracujúcich v živote nepohnete prstom. (A to myslím celú tú vašu bublinu, možno vy ste z nej ešte najlepšia.)

   Reply
 • 30. marca 2021 at 10:41
  Permalink

  Dobrý článok, pani Judita! Len by som opravila: Čaputová nie je trochu falošná, ona JE falošná.

  Reply
 • 31. marca 2021 at 7:51
  Permalink

  Veď majú rovnaké noty. Ponad oplotenie.
  Ale vyšlo to parádne na 1.apríla.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *