Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Právnička Judita Laššáková reaguje na generálneho prokurátora Maroša Žilinku, pretože sa mu pri súčasnej koalícii môže stať, že poukazovaním na nezákonnosti môže veľmi rýchlo skončiť.


Od 01.01.2021 si môžu robiť poslanci, čo chcú, prijať, čo chcú a nikto im v tom nezabráni! A nikto to už ani nevie zrušiť, ak to prijmú formou ústavného zákona!

V skratke to znamená, že poslanci ako je napríklad Jozef Pročko, Romana Tabak, Monika Kozelová, ktorá sa preslávila svojím teplákobým outfitom, určujú, ako sa bude vyvíjať budúcnosť Slovenska.

Oni a ich kolegovia poslanci môžu prijať čokoľvek, čo im ktokoľvek dá na stôl. Ak zdvihnú palce všetci štyria koaliční lídri, tak to môžu prijať ako ústavný zákon. V takom prípade to bude platiť, lebo ústavná brzda, ktorú predstavovala právomoc Ústavného súdu SR zrušiť protiústavné ústavné zákony, už neexistuje. Môžu prijať aj to, že Generálneho prokurátora zajtra odvolajú.

Je však možné, že počkajú, kým budú mať obsadený post Špeciálneho prokurátora tou správnou osobou.

Facebook Judita Laššáková:

OSPRAVEDLNENIE MAROŠOVI ŽILINKOVI!

Prečo je generálny prokurátor taký opatrný pri rušení Mikasových vyhlášok? Možno pre to, lebo nechce byť zajtra vyhodený z úradu!

Vraj, že sa to nedá?

Ale, no taaaaaak! Veď si všetci spomeňte, že z ústavného súdu sa vďaka tomuto personálnemu substrátu Národnej rady SR stal bezzubý súdiček, ktorý môže iba to, čo mu poslanci dovolia! Ešte raz zopakujem: poslanci DOVOLIA! Nič viac! Zmenou Ústavy SR od 01. 01. 2021 prišiel o svoju právomoc kontrolovať súladnosť ústavných zákonov s Ústavou SR. Na zmenu znenia Ôsmej hlavy prvého oddielu Ústavy SR, ktorým by mohli naši zástupcovia v parlamente zmeniť ustanovenie o prokuratúre a tým aj o generálnom prokurátorovi doslova na nepoznanie, je potrebný ústavný zákon. A do neho si poniektorí mentálni atléti, zvolení občanmi v pamätný februárový deň roku 2020, môžu a najmä dokážu popísať, čo sa im len zachce. A takýto ústavný zákon už predsa Ústavný súd SR nemôže zrušiť. Lebo veď aj všakovakí „experti“ na ústavné právo tvrdia, že čo je prijaté formou ústavného zákona, je zo svojej podstaty, už len kvôli samotnému názvu, ústavné a o tom predsa nie je dôvod diskutovať ?‍♀‍?‍♀‍?‍♀‍. Toto mi hlava neberie! Skrátka: Od 01.01.2021 si môžu robiť poslanci, čo chcú, prijať, čo chcú a nikto im v tom nezabráni! A nikto to už ani nevie zrušiť, ak to prijmú formou ústavného zákona!

Tak sa nedivte, a vlastne ani ja sa už nedivím, prečo Maroš Žilinka postupuje takto opatrne. Jadrový kufrík, ako svojho času označil „elitný“ právnik Kubina právomoc Ústavného súdu SR rušiť protiústavné ústavné zákony, mimochodom poradca pani prezidentky, nemá nikto iný iba 150 poslancov Národnej rady SR. A týchto múdrych, čestných a svedomitých poslancov má ako na špagátiku jeho veličenstvo, najjasnejšia výsosť, nikým a od 01. 01. 2021 už NIČÍM neohrozený kráľ Slovenska, Igor Matovič – jasnejší ako samotné slnko.

Takže, aby som dostála sľubu, že v prípade nových faktov zmením názor: Hlboko sa ospravedlňujem Marošovi Žilinkovi za predchádzajúci status. Uvedomila som si súvislosti a musím konštatovať, že sa zachoval prekvapujúco odvážne. Pán generálny prokurátor, klobúk dolu! A vyhlasujem, že iba toto ospravedlnenie myslím naozaj vážne! Zvyšok statusu je písaný v sarkastickom podtóne.

P. S.: Nech nikomu nikdy v budúcnosti ani len nenapadne označiť ma slovami „elitná“ alebo „expertka“. Budem to brať ako urážku!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Judita Laššáková ľutuje Žilinku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *