Judita Laššáková: POČULI STE TO?! (video)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Čo v relácii Na telo v nedeľu (25. 4. 2021) na otázku moderátora odpovedal Peter Pellegrini?

Moderátor: „V decembri ste vyhlásili, že budete dlho premýšľať, či vôbec budete odporúčať očkovanie vašim rodičom. Ako to dopadlo, idú sa očkovať?“

Pellegrini: „…keďže otec chce ďalej chodiť ešte si tak brigádovať do autoservisu a opravovať si autíčka svoje, ktoré ho bavia a nechce byť nejakým spôsobom obmedzovaný, tak on sa asi dá. Mama zatiaľ nie!“

No skrátka, odpoveď hodná bývalého premiéra ?

Čo to vlastne povedal? Tak si to rozmeňme na drobné:

1. Jeho otec sa nebojí ochorenia. On si nechá doslova ťať do živého, len aby získal kúsok slobody.?‍♀‍ Slobody, ktorú štát musí garantovať, a nie vydieračským spôsobom nútiť ľudí podvoliť sa jeho vôli, aby si „kúpili“ slobodu späť!?‍♀‍ Tú slobodu, ktorú nám všetkým štát UKRADOL! Systém „podvoľ sa a ja ti dám to, čo som ti predtým ukradol!“

2. Jeho mamička očkovanie nechce, lebo ho nepotrebuje. Tak buď vie (možno aj od svojho syna), že ochorenie nie je také zlé, keďže ten ho už prekonal, alebo ju syn ubezpečil, že v prípade ochorenia jej bude poskytnutá nadštandardná starostlivosť. Ako bývalý premiér a zastupujúci minister zdravotníctva to predsa musí vedieť! On musí mať informácie o tom, v akom ukážkovom stave je tento rezort! Niekde v šírom svete určite.

3. Mimochodom, expremiér neodpovedal na otázku, čo odporučil rodičom. Iba zreferoval – aj to nie veľmi zrozumiteľne – ako sa k očkovaniu autonómne stavajú mama s otcom. To len pre poriadok, aby sme si všimli, ako politici neodpovedajú na otázku, ale hovoria len to, čo povedať chcú a môžu.

Krásne však bolo to, akým spôsobom sa vyhováral, že sa očkovať nemusí dať. Veď predsa prekonal toto ochorenie! A už platí nové nariadenie, že v lehote 180 dní po prekonaní ochorenia nie je nutné podstúpiť očkovanie. Uznávam, že popri Veronike Remišovej vyznel Peter Pellegrini ako pravnuk Einsteina, ktorý zdedil všetky jeho mozgové bunky. Treba si však uvedomiť, že vedľa pani Remišovej tak pôsobí každý! Dokonca aj pani Zuzana Čaputová. Lenže Peter Pellegrini sa mal k tejto otázke postaviť rozhodne, a nie hľadať nezmyselné výhovorky. V tomto ohľade jednoznačný postoj Veroniky Remišovej, i keď s ním absolútne nesúhlasím a v mojom prípade nech ho vážená pani ministerka ani nikto iný ani len neskúša, mi je oveľa viac sympatický než sprostosti opúšťajúce ústa Petra Pellegriniho!

Ešte jedna poznámka: Argument typu „kolektívna imunita, ktorú je možné získať iba preočkovaním celej populácie“ je niečo, čomu ja osobne uverím iba vtedy, keď budú štátne orgány organizovať rovnaké „cvičenia“ a s rovnakou „vervou a zanietenosťou“ pri chorobách, ako sú rakovina, srdcovo-cievne poruchy, obezita, cukrovka a mnohé ďalšie! Napríklad pri tej obezite by som bola zvedavá na to, ako by ľudia reagovali, keby vlády okrem zvýšenia kvality potravín zaviedli aj potravinové lístky. Prípadne nejakú tú „daň z tuku“, „daň z obezity“ alebo niečo nové, inovatívne. Veď obezite je možné predísť práve konzumáciou menšieho množstva potravín! Tak ako je to, milá vláda? A konzumáciu alkoholu obmedzíte kedy?!

Zdroj: FB Judity Laššákovej

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Judita Laššáková: POČULI STE TO?! (video)

  • 28. apríla 2021 at 13:26
    Permalink

    So sebazaprením som si vypočula časť tejto relácie. Po prvýkrát som mala pocit, že pán Pellegrini je zaskočený a zvažuje čo má vlastne odpovedať na otázku o očkovaní.
    Tak ako to naše slovenské: vodu kážu víno pijú.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *