Juraj Blanár: MATOVIČOVA NEBEZPEČNÁ HRA S MAĎARSKOU KARTOU

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR/AP

Igor Matovič sa stále nevzdáva. Keď jeho koalícia zrušila väčšinu sociálnych opatrení, za ktoré kedysi hlasovala, a on nedodržal svoje predvolebné sľuby, že nebude rušiť ani dôchodky ani obedy pre deti… Keď mu to nevyšlo v umelo vytvorenom konflikte so stranou SAS a R. Sulíkom, aby naňho prehodil celú zodpovednosť za 11 tisíc obetí… Keď sa ukázalo, že nie je ani konzervatívnym bojovníkom proti liberálom, ale že účelovo využíva raz jedných a potom druhých pre vlastnú moc… Keď sa z neho ako bojovníka za transparentnosť čoraz viac odhaľuje skrytý diktátor v ňom, ktorý novinárom povedal, že chce mať toľko členov, čo Hitlerova NSDAP…

Keď už musel opustiť svoju premiérsku stoličku, tak stále pokračuje ďalej, tentoraz v rozdúchavaní veľkomaďarských vášní. Po tom, ako stratil dôveru a nikdy už nebude môcť byť v živote premiérom, tak za každú cenu bude pre obhajovanie svojich krokov využívať čokoľvek. Aj maďarskú kartu. Prvýkrát sa o to pokúsil pri príležitosti storočnice Trianonu a keď videl, že sa mu to vymklo z rúk a nepodarilo podľa jeho predstáv, tak sa dištancoval od aktivity desaťbodového memoranda SMK, s ktorou dovtedy rokoval ako jedinou. A teraz použijúc neznámeho poslanca OĽaNO Gyimesiho, ktorého povýšil na zástupcu slovenskej diplomacie v Maďarsku a spolu s ním rokoval s maďarskými predstaviteľmi… A tento p. Gyimesi sníva o formovaní modernej národnej identity – rozumej maďarskej – aj u občanov na juhu Slovenska. Ospevuje maďarské zjednotenie a národné vedomie, no na našom území. A to všetko s vedomím a podporou I. Matoviča v rozpore so všetkými diplomatickými pravidlami.

Vždy nám záležalo a záleží na dobrých susedských vzťahoch a trpezlivo sme na nich pracovali s rešpektom k všetkým príslušníkom národnostných menšín na našom území. A máme záujem, aby tomu bolo aj naďalej. Odmietam preto tieto nebezpečné hry Igora Matoviča.

Zdroj: Facebook Juraja Blanára

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *