Juraj Draxler: Farizejstvo ekofanatikov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vo svojom trefnom statuse na facebookovej stránke, sa Juraj Draxler rozpísal nad tým, že to, čo fungovalo doteraz je neudržateľné ako napríklad farizejstvo tých, tzv. zelených, bio-eko fanantikov, ktorí na jednej strane prírodu “chránia”, ale na druhej strane nepriamo devastujú!

Facebook status Juraj Draxler

Mimochodom, ja tiež patrím k tým, čo si myslia, že bude zlé, ak sa po kríze len vrátime k ekonomike a spoločnosti, akú sme mali doteraz.
Život točiaci sa okolo hromadného konzumu. Cesty zapchaté autami. Zelení hipsteri, ktorí si kúpia tri veci z recyklovaného materiálu a potom si spravia výlet cez pol zemegule, aby mali pekné foto na Instagram z Thajska alebo zo Srí Lanky.
Ale aj život kancelárskych otrokov točiaci sa okolo aktivít, ktoré sú v skutočnosti spoločensky značne zbytočné (ako to brilantne opísal nedávno zosnulý David Graeber vo svojom pamflete Bullshit Jobs). Prehnaná medzinárodná deľba práce, ktorá diktuje, že Gréci majú celú svoju krajinu premeniť na jeden veľký hotel a slúžiť v ňom, Angličania majú slúžiť Londýnu a ten pre zmenu má byť obrovskou vírivkou peňazí celého sveta. A podobne.
Aj u nás to bud ešte obrovský pokrízový boj. O to, či bude Slovensko pomerne rozmanitou ekonomikou a spoločnosťou, aj zdravou krajinou, kde sa pekne žije a prechádza, a kde ľudia majú dosť času na zdravý spoločenský a rodinný život.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *