Juraj Draxler: MILUJEM POSLANCOV OĽaNO!!!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pretože sú nekonečným zdrojom zábavy. Áno, vy im nadávate, ale skúste sa na to pozrieť aj takto.

Dnes v hlavnej úlohe účinkuje poslanec Lukáš Kyselica. Ten dostal na starosť nejako vyriešiť hmotnú zodpovednosť. Lebo toľko o tom pred voľbami kecali, tak niečo by s tým bolo treba robiť.

Tak robia ? Pred pár dňami mali nápad proste zaviesť nejaké pokuty pre politikov ale aj pre úradníkov, ktorí im pripravujú podklady (!). Teraz tento spolok klaunov úplne obrátil. Kyselica predostrel návrh (zrejme mu poradila ministerka spravodlivosti), že preberieme americkú legislatívu.

Proste, Amerika. Konkrétne, že odkopírujeme ich False Claims Act. A ten musí byť super, lebo, ako Kyselica uvádza, niekedy sa na základe tohto zákona vysúdi aj niekoľko miliárd ročne.

Áno, akurát, že nie od politkov ??? Ten zákon totiž nerieši žiadnu hmotnú zodpovednosť politkov. Rieši to, ako iniciovať žaloby na subjekty, ktoré podviedli federálnu vládu.

Podľa tohto zákona boli napríklad odsúdené farmaceutické firmy, ktoré platili doktorom, aby zbytočne predpisovali lieky, ktoré preplácala federálna vláda (v skutočnosti to problém nadmerného predpisovania, ktoré je v Amerike šialené, vôbec neriešilo, len sa verejnosti prezentovala maličká záplata).

Ak si Kyselica myslí, že zákon rieši hmotnú zodpovednosť politikov, tak nech vymenuje nejaký prípad amerického politika, ktorému bol podľa tohto zákona zabavený majetok alebo jeho časť ?

Ťažko povedať, či si len strieľajú z ľudí, alebo im tam úplne preskočilo.

Pri Kyselicovi je to človeku aj trochu ľúto, lebo na rozdiel od 90 percent jeho kolegov pôsobí príčetne. Ale, holt, aký spolok si zvolil, v takom sa na dlhé roky zasviní.

Inak, ono je celkovo dosť bizarné inšpirovať sa USA, lebo to je presne krajina, kde ak ste dostatočne vysoko v hierarchii moci, tak požívate takmer beztrestnosť.

Samotá hmotná zopovednosť politikov je kardinálna hlúposť. Pred voľbami to opakoval nielen Matovič, boli aj iní, ktorí si takto chceli nahnať voličské hlasy. Je to nádherný príklad toho, ako (ne)fungujeme ako krajina. Pretože ak by sme mali príčetných novinárov, tak niektorý z nich na tlačovke s vrieskajúcim Matovičom zdvihne ruku a opýta sa úplne prirodzenú otázku: a majú to v nejakej krajine? Ako to tam funguje?

Ale na logické otázky naši novinári veľmi nie sú. Takto sa nepýtajú ani v prípade iných vysoko kreatívnych nápadov.

Hmotná zodpovednosť nemá veľký zmysel. Ak chceme politikov odradiť od korupcie a iného protiprávneho konania, tak proste treba nasadiť primerané trestné sadzby. Nikto si nepovie, ok, vykašlem sa na povinnosti pri správe cudzieho majetku (to je hlavný právny titul v tomto prípade), lebo síce pôjdem sedieť na 8 rokov, ale ešte mi na účte ostanú úspory stotisíc eur.

A v prípade nezákonného obohatenia (napríklad ak tých stotísíc eur pochádza z trestnej činnosti) prepadnutie majetku už TIEŽ v zákonoch máme.

Ak má byť zmyslom hmotnej zodpovednosti to, aby štát získal náhradu škody, tak je to ešte väčšia hlúposť. Po prvé, politici majú veľmi rozdielne majetky, čiže je tu značný problém v aplikácii. Ale to je len technikália, ten hlavný problém je v tom, že majetok jednotlivca je oproti majetku štátu nič, spôsobíte škody za 50 alebo za 100 miliónov, ktorý politik má toľko, aby takúto škodu nahradil? A ešte raz, ak tie peniaze máte vtedy, ak ste ich ukradli, tak to vám štát zobrať vie aj podľa už dnes platných zákonov.

A takto si tu roky žijeme. Riešia sa úplné hlúposti, namiesto toho, aby sa konečne normálne pracovalo na tom, aby fungovalo zdravotníctvo, školstvo, železnice či rozvoj miest a regiónov. Ale to fungovať nemôže, lebo politici sa zacyklili v nezmysloch.

Tak sa na tom aspoň trochu zasmejme, ale už by to naozaj mohlo skončiť.

Zdroj: FB, Juraj Draxler

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Juraj Draxler: MILUJEM POSLANCOV OĽaNO!!!

  • 5. mája 2021 at 15:23
    Permalink

    Poslanecký klub tiež milujem je nevyčerpateľným zdrojom debility .

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *