Kauza Navaľnyj: Toľko kriku na západe a nakonec ako sa má dobre. Aj na Instagram vypisuje. Jeho odkaz z väznice: Všetko je v poriadku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva 3. marca (TASR) – Odsúdený kritik Kremľa Alexej Navaľnyj poslal v stredu prvý odkaz zo zadržiavacieho strediska neďaleko Moskvy a zažartoval, že „je všetko v poriadku“. O väznici, kde je v karanténe, napísal aj ďalšie vtipné poznámky. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


      V príspevku na sociálnej sieti Instagram tento najznámejší kritik ruského prezidenta Vladimira Putina uviedol, že sa nachádza v zadržiavacom stredisku v meste Koľčugino vo Vladimírskej oblasti severovýchodne od Moskvy. Je tam v karanténe.


      „Všetko je u mňa v poriadku, na tréningovom dvore je dokonca aj posilňovacia tyč,“ napísal na Instagrame.


      Navaľného odsúdili minulý mesiac na dva a pol roka v trestaneckej kolónii za porušenie podmienok podmienečného trestu, keď sa v Nemecku liečil po útoku nervovoparalytickou látkou.


      Odkaz zverejnil po tom, čo ho tím jeho obhajcov navštívil vo väznici v Koľčugine, kde je v karanténe.

      Jeho advokátka Oľga Michajlovová uviedla, že tam bude zadržiavaný zrejme dovtedy, kým nenadobudne platnosť jeho trest, a že má dobrú náladu. „Cíti sa dobre,“ povedala pre AFP Michajlovová. Dodala, že v cele je spolu s dvoma ľuďmi.


      „V cele nie je nič okrem televízora,“ povedala s tým, že Navaľnyj nemôže dostávať listy ani si nič vo väznici kupovať.
      Michajlovová uviedla, že ešte nie je jasné, kde si Navaľnyj nakoniec odpyká svoj riadny trest.


      

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *