Kauza „únos Vietnamca“: Prišlo na Kaliňákove slová. Dnes to potvrdila Generálna prokuratúra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 5. marca (TASR) – Rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) v kauze údajného únosu Vietnamca boli správne a zákonné. TASR to potvrdila hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová s tým, že žiadna relevantná skutočnosť neodôvodňuje vedomú participáciu občanov SR na únose vietnamského občana.


      Generálna prokuratúra potvrdila záver uznesenia vyšetrovateľa Sekcie kontroly a inšpekčnej služby (SKIS) z roku 2018, ktorým bola odmietnutá časť trestných oznámení podávateľov vo veci podozrenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Nebola zistená žiadna relevantná skutočnosť, ktorá by odôvodňovala záver o vedomej (úmyselnej) participácii občanov Slovenskej republiky na únose vietnamského občana, spočívajúcej v poskytnutí vládneho lietadla vietnamskej delegácii,“ spresnila Tökölyová.


      Tiež potvrdila zákonnosť nadväzujúceho uznesenia prokurátorky Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave z novembra 2018, ktorým boli zamietnuté sťažnosti oznamovateľov.


      Hovorkyňa doplnila, že k záveru o vedomej participácii občanov SR na únose vietnamského občana na základe vykonaného dokazovania nedospeli ani nemecké súdy, ktoré právoplatne rozhodli o odsúdení jedného obžalovaného vietnamského občana.


      Podotkla, že naďalej pokračuje trestné stíhanie vo veci prečinu obmedzovania osobnej slobody, v ktorej výkon dozoru vykonáva prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava.


      K únosu vietnamského podnikateľa a funkcionára tamojšej komunistickej strany Trinh Xuan Thanha z Berlína do Vietnamu malo dôjsť v júli 2017. Vietnamec bol v Nemecku v azylovom konaní, bol tak oficiálne chránený nemeckými úradmi. Nemecko sa v tejto súvislosti zaoberalo možnou slovenskou stopou v únose s možným zneužitím slovenského vládneho špeciálu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Kauza „únos Vietnamca“: Prišlo na Kaliňákove slová. Dnes to potvrdila Generálna prokuratúra

 • 6. marca 2021 at 17:17
  Permalink

  fantazia. je to lepsie a omnodo vynosnejsie ako fruniho bmg invest-investicia z rozumu. byvali klienti bmg invest mate teraz druhu sancu…. snazte sa….

  Reply
 • 6. marca 2021 at 17:48
  Permalink

  A na všetkých podobných klamstvách vyhrala ZMENA, teda toto, čo nám vládne, inak povedané totálny rozklad štátu.
  Všetky bratislavské mejnstrímové médiá, herci, všelijakí „odborníci“, RTVS sa o to pričinili a pokračujú ďalej až do úplného zániku „tejto krajiny“.

  Reply
 • 7. marca 2021 at 10:31
  Permalink

  No prosím a Bulharský princ sa rehoce z Dubaja a od smiechu spadol pod stôl. Takže toto by nemal rozdýchať nejaká TÓdová – veď mala dôkazy – výpovede od policajtov – tak ako TÓDOVÁ poslušne tančíš valčík pred princom ďalej ? čo tvoje dôverné kontakty na polícií ? mlčia ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *