Kde boli podobní odborníci doteraz a verejne nekritizovali Matoviča?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. apríla (TASR) – Útok ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) na Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied (SAV) pre vakcínu Sputnik V je niečo nehorázne, myslí si biochemik Pavol Čekan. Matovičove piatkové vyjadrenia považuje za „absolútne nemiestne“ aj matematik Richard Kollár. „Jeho útoky na slovenskú vedu a odborníkov považujem za osobný útok na mňa,“ uviedol na sociálnej sieti.


      „Tieto úbohé útoky na odborníkov, vedcov a nezávislé inštitúcie, ktoré musia dbať o bezpečnosť liekov a vakcín, aby chránili naše zdravie a životy, musia navždy skončiť,“ vyhlásil Čekan. Najlepších vedcov tak podľa neho vyháňame do zahraničia, kde majú pokoj, finančné zázemie, dôstojný život, postavenie a kredit pre svoju prácu.


      Kollár verí, že ŠÚKL a aj laboratóriá SAV urobili všetko pre to, aby posúdili skúmanú vakcínu čo najlepšie a najzodpovednejšie. Dúfa, že čo najviac vakcín sa podarí čo najskôr certifikovať na európskej úrovni, doviezť na Slovensko a presvedčiť ľudí, aby sa zaočkovali. „A týka sa to, samozrejme, aj vakcín z Ruska a Číny, uvítal by som, ak by požiadali o registráciu v EÚ čo najskôr a predložili všetky potrebné materiály ako už schválené vakcíny pred nimi,“ dodal.


      Vedeckej komunity sa zastali aj predsedníčka parlamentného zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS) a štátny tajomník ministerstva školstva Ľudovít Paulis. „Považujem za nešťastné a nespravodlivé, ak odborníkov nútime do politických rozhodnutí, ponižujeme alebo hádžeme cez palubu,“ vyhlásila poslankyňa. Kvalitu slovenských vedcov ocenil aj Paulis.


      Matovič, ktorý vo štvrtok (8. 4.) rokoval v Moskve, v piatok povedal, že Rusi sa cítia byť mimoriadne poškodení tým, že ŠÚKL zveril posúdenie vakcíny Sputnik V neregistrovanému laboratóriu, ktorého výsledky narušili reputáciu vakcíny po celom svete.


      ŠÚKL deklaroval, že nebol nikým zodpovedným za dovoz vakcíny Sputnik V upozornený na to, že by malo testovanie v SAV údajne porušovať utajenú zmluvu s ruským výrobcom. Biomedicínske centrum SAV uviedlo, že realizovalo skúšky vakcíny Sputnik V na základe písomnej žiadosti bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Kde boli podobní odborníci doteraz a verejne nekritizovali Matoviča?

 • 9. apríla 2021 at 20:27
  Permalink

  Po dnešnej „porcii“ správ je úplne jasné, že celá fašingtonská kapitalistická klika vtejtokrajine hodila Magoriča cez palubu, a ďalej pôjde iba o to ho čo najskôr potopiť, a to tak, aby sa už nikdy nevynoril. Buržoázni hovnivári pôjdu po ňom s rovnakým nasadením, ako išli po Ficovi, hlavne po Kuciakiáde.

  Takže – To znamená, že ambasáda má už vhodnú náhradu. Viete koho ?

  Reply
  • 9. apríla 2021 at 21:55
   Permalink

   Čudujem sa, že tento pán, napojený na nemenované kruhy sa takto zverejnil. Doporučujem mu aby držal hubu, a začal chodiť po kanáloch , lebo skončí ako Langoš (mastný vlas). Pokiaľ mu tie zelené papiere nesmrdia. Vrchná zemská protektorka mu to spočíta.

   Reply
  • 10. apríla 2021 at 13:08
   Permalink

   Tak teda slovenskí pseudo vedci spochybňujú prácu ruských profesorov a to je akože v poriadku? Keď ste takí dobrí, co tu ešte robíte. Zabaľte si kufre a choďte tam, kde si Vas budú vážiť. Najlepsie za oceán. Alebo na to nemáte gule?
   Mimochodom, politiku do toho všetkého ste zatiahli vy svojimi priblblymi komentármi k ruskej vakcíne.

   Reply
 • 11. apríla 2021 at 16:05
  Permalink

  No kde boli liezli mu do análneho otvoru , teraz keď už nie premiér tak poďme do neho a šup hľadať iný análny otvor .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *