KDH: Obce, občania i školy boli uvrhnutí do krajnej neistoty

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 5. februára (TASR) – Obce majú obrovský problém s plošným testovaním, občania, školy a samosprávy boli uvrhnutí do krajnej neistoty. Upozornil na to predseda mimoparlamentného KDH Milan Majerský, ktorý zároveň vyjadruje údiv nad tým, „ako môže premiér krajiny sledovať riešenie kritickej situácie štátneho charakteru z úzadia a vyhovárať sa na koaličných partnerov“.

Majerský zdôraznil, že ak vláda vyhlási celoplošné opatrenie a realizáciu ponechá na samosprávy bez zabezpečenia potrebných podmienok, nesvedčí to o zodpovednosti exekutívy. „Samosprávy musia byť partnerom vlády, nie obetným baránkom, na ktorého sa zhodí prípadný neúspech,“ uviedol šéf kresťanských demokratov.

Kritiku na postup vlády pri spušťaní COVID automatu, otváraní škôl a testovaní vyjadrili už strešné samosprávne organizácie -Združenie miest a obcí Slovenska a Únia miest Slovenska. Obe rátajú s tým, že pri pretrvávajúcej chaotickej a neustále sa meniacej komunikácii štátu závisí úspech opatrení na schopnosti samospráv operatívne a proaktívne reagovať.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “KDH: Obce, občania i školy boli uvrhnutí do krajnej neistoty

 • 5. februára 2021 at 15:10
  Permalink

  Obce, občania i školy boli uvrhnutí do krajnej neistoty vďaka kapitalizmu, ktorý KDH podporuje:
  Jeden si UŽÍVA,
  DRUHÝ prežíva.

  Tam, kde nie je ROVNOSŤ, nie je ani LÁSKA!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *