Kežmarok: Mestskí poslanci dali hazardu stopku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Kežmarok 11. decembra (TASR) – Hazard v Kežmarku dostal stopku. Mestskí poslanci prijali vo štvrtok (10. 12.) návrh všeobecne záväzného nariadenia o zákaze hazardu na území mesta Kežmarok. Ako TASR informovala Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta, herniam už radnica nepredĺži licenciu.

Návrh rátal s úplným zákazom hazardu, čo mestám a obciam od 1. novembra umožňuje novela zákona o hazardných hrách, ktorou sa už nevyžaduje petícia obyvateľov. „Snahou je predchádzať a obmedziť riziká vyplývajúce z prevádzkovania hazardných hier, medzi ktoré patria sociálna exklúzia časti obyvateľstva, ktorá sa neraz z dôvodu neúspechu pri hraní hazardných hier ocitá na okraji spoločnosti, či fakt, že hazardné hry predstavujú pre mladých ľudí a deti reálne nebezpečenstvo,“ uviedol primátor mesta Ján Ferenčák.

V praxi bude uplatnenie nariadenia vyzerať tak, že existujúcim kasínam a herniam postupne zaniknú individuálne licencie. Ďalšie už samospráva vydávať nebude. Ako ozrejmila Sosková, k 31. decembru 2020 sa skončí platnosť jednému prevádzkovateľovi hazardných hier v Kežmarku, všetkým ostatným do roku 2024.

Odchod regulovaného hazardu z územia mesta sa odrazí aj na mestskom rozpočte. Podľa slov primátora však toto hlasovanie nebolo o peniazoch, ale o hodnotách a snahe zamedziť závažným negatívnym spoločenským a ľudským dôsledkom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *