Koaličné farizejstvo: Nedávno brali Ústavnému súdu právomoci, teraz počúvame frázy ako budú jeho rozhodnutie k referendu akceptovať

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. mája (TASR) – Koaličná SaS rešpektuje právo prezidentky SR Zuzany Čaputovej obrátiť sa v súvislosti s referendom o predčasných voľbách na Ústavný súd (ÚS) SR. Strana deklaruje, že výsledok prípadného platného referenda bude akceptovať. Pre TASR to uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák. Strana Za ľudí bude rešpektovať akékoľvek rozhodnutie ÚS.


      „SaS rešpektuje právo prezidentky obrátiť sa na ÚS SR v súvislosti s ústavnosťou referenda o predčasných voľbách,“ uviedla strana. Považuje tiež za dôležité, aby bolo rozhodnutie voličov v referende pre politikov záväzné a tí následne podľa neho hlasovali aj v parlamente.


      „Akékoľvek bude rozhodnutie Ústavného súdu, strana Za ľudí to bude rešpektovať,“ uviedla šéfka strany a vicepremiérka Veronika Remišová.
      Hnutie OĽANO berie postup prezidentky na vedomie. „Akékoľvek rozhodnutie Ústavného súdu budeme rešpektovať,“ uviedol pre TASR Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.


      „Toto rozhodnutie je vyslovene na pani prezidentke. Je to jej kompetencia,“ reagovala Linda Tribusová z tlačového oddelenia Sme rodina.


      Prezidentka Čaputová v stredu oznámila, že sa v súvislosti s petíciou za vyhlásenie referenda o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR obráti na ÚS SR. Viacerí predstavitelia koalície a právnici spochybnili ústavnosť navrhovanej referendovej otázky. Prezidentka preto chce, aby výsledky prípadného referenda nemohli byť spochybňované. Deklarovala, že v prípade potvrdenia ústavnosti referendum vyhlási tak, aby sa mohlo konať v septembri.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Koaličné farizejstvo: Nedávno brali Ústavnému súdu právomoci, teraz počúvame frázy ako budú jeho rozhodnutie k referendu akceptovať

 • 12. mája 2021 at 22:22
  Permalink

  Tá zostava tupých indivíduí na obrázku hovorí za všetko. Už iba vyhlásiť súťaž, kto je najväčší blbec týždňa. V pondelok idem požiadať o zrušenie štátneho občianstva tejto tupej proamerickej fašistickej džamahýrie . Sťahujem sa na Nový Zéland , kde ešte žijú normálny ľudia.

  Reply
 • 13. mája 2021 at 14:05
  Permalink

  Všetko tomu nasvedčuje, že už teraz vedia aké bude rozhodnutie ústavného súdu. Inak si po skúsenostiach s ich vládou ich vyjadrenie neviem vysvetliť.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *