Koaličné strany v strachu pred ľuďmi: SaS podporí predĺženie núdzového stavu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 24. februára (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR za SaS podporia v pléne predĺženie núdzového stavu. Súhlasia s vládou, že opätovné predĺženie núdzového stavu je legitímnym a nevyhnutným krokom. Šéfka poslaneckého klubu Anna Zemanová pripomenula, že otváranie prevádzok či kostolov nie je naviazané na núdzový stav. Dodala, že poslanci začnú o núdzovom stave rokovať zrejme neskôr popoludní, hlasovanie preto očakáva až vo štvrtok (25. 2.).


      Poslanci SaS podľa Zemanovej požiadali o doplnenie informácií k núdzovému stavu. Vláda v stredu schválila materiál, ktorým sa splnili podmienky SaS na jeho podporu. Zemanová skonštatovala, že núdzový stav dáva vláde možnosti použiť opatrenia naviazané naň, ale nie povinnosť všetky opatrenia uplatniť. Dodala, že aj v núdzovom stave sa môžu postupne otvoriť malé prevádzky či kostoly.


      SaS vylúčila, že núdzový stav bude trvať, kým nebude zaočkovanosť obyvateľstva v rozsahu 60 až 80 percent. Zemanová upozornila, že miera zaočkovanosti nie je dôvodom na vyhlasovanie alebo predlžovanie núdzového stavu. Dodala, že k rokovaniu o núdzovom stave by sa mali poslanci dostať v stredu po 17.00 h. K hlasovaniu o jeho predĺžení by tak mohlo dôjsť až vo štvrtok.


      Podľa poslanca Ondreja Dostála (SaS) je v novom materiáli odpoveď na právny aspekt predĺženia núdzového stavu. Obsahuje zdôvodnenie, prečo sú opatrenia nevyhnutné, vyhodnotenie doterajších opatrení, ako aj prognózu do budúcna. Pôvodný materiál odôvodňujúci predĺženie núdzového stavu podľa Dostála nedával odpoveď na jeho potrebu z právneho hľadiska.


      Aj zvyšok koaličných klubov avizoval podporu predĺženiu núdzového stavu. Opozičný Smer-SD a nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho zase uviedli, že núdzový stav nepodporia. Vláda začiatkom mesiaca rozhodla, že núdzový stav sa predĺži od 8. februára o ďalších 40 dní. Na základe novelizovanej legislatívy musí predĺženie núdzového stavu odobriť parlament, a to najneskôr do 20 dní.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Koaličné strany v strachu pred ľuďmi: SaS podporí predĺženie núdzového stavu

 • 24. februára 2021 at 15:19
  Permalink

  Je to dobré, núdzový stav sa bude predlžovať už len 3 roky a potom sa ústavnou väčšinou demokraticky zníži počet poslancov na 95 (koaličných) a tým sa odhlasuje doživotný mandát s dedičným právom.

  Reply
 • 24. februára 2021 at 16:11
  Permalink

  Maškaráda , ale národ si nič lepšie nezaslúži .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *