Koaličné vzťahy sú v troskách: Liberálna Bittó Cigániková zaútočila na konzervatívnu Záborskú

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Rôznorodé zloženie koalície sa v týchto dňoch prejavuje naplno. Po tom ako dnes premiér Matovič (OĽaNO) vyzval ministra hospodárstva Sulíka (SaS) na odstúpenie je tu nový konflikt.

Poslanyňa konzervatívnej strany Kresťanská únia (KÚ) Anna Záborská, ktorá sa do parlamentu dostala na kandidátke (OĽaNO) vo svojom statuse vyzdvihuje, že kostoly počas Vianoc budú otvorené. O pár hodín neskôr, na ňu reagovala liberálna poslankyňa strany SaS Janka Bittó Cigániková, ktorá vyzvala hlavného hygienika, aby zakázal aj otvorené kostoly, pričom v statuse si kladie otázku kam až siaha na lobbing cirkvi.

Treba dodať, že v klube poslancov OĽaNO pôsobia rôzne frakcie. Liberálna aj konzervatívna, ale to isté sa dá povedať aj o hodnotovom smerovaní celej koalície, ktorá je zložená zo strán, ktoré majú problém hľadať spoločné riešenia.

Na záver len zamyslenie. Má takáto koalícia, takýto mačkopes šancu prežiť? A ak áno, akú cenu za ich hádky zaplatí Slovensko a jeho občania. V tomto zložitom období ľudia už naozaj nie sú zvedaví, kto si v koalícii dokáže presadiť vlastnú „pravdu“, ale čakajú riadenie štátu, ktoré Slovensko vyvedie z krízy a posunie dopredu. Evidentne táto koalícia na to vnútorne pripravená nie je.

Facebook status Anny Záborskej (Kresťanská únia, v NR SR klub OĽaNO):

Tieto Vianoce budú iné. Naše nemocnice sú extrémne preťažené a čísla počtu nakazených vyzerajú veľmi zle. V spoločnosti cítiť frustráciu, obavy aj hnev. Celé to trvá už pridlho a všetci sme sa tešili, že na Vianoce si od toho všetkého aspoň na chvíľu oddýchneme. Žiaľ, nebude to úplne tak, ako sme si predstavovali. Ďalšie obmedzenia, ktoré dnes predstavila vláda, sú však nevyhnutné, ak chceme zabrániť katastrofe a kolapsu nášho zdravotníctva.

O to dôležitejšie je, že naše kostoly ostávajú otvorené aj cez Vianoce. Práve v takýchto ťažkých chvíľach potrebujeme duchovnú silu a povzbudenie. Nádej a svetlo do tmy, v ktorej sa teraz nachádzame. Koniec-koncov, to je podstata Vianoc, stretnutie Boha s človekom. Nie dlhé nákupy a dokonalé darčeky. Nie dobré koláče. Dokonca ani všetky príjemné či menej príjemné návštevy, ale jasličky a Ten, kto v nich pred 2000 rokmi prišiel na svet, aby nás zachránil.

Ale samozrejme aj kostol je miesto, kde sa môže človek nakaziť a preto nás všetkých pozývam k veľkej zodpovednosti, dodržiavaniu pravidiel a zníženiu mobility na minimum. Na to minimum, ktoré je pre Vianoce podstatné. 

Na to jej kontrovala vo svojom statuse Janka Bittó Cigániková (SaS) na Facebookovej stránke Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo:

❌VYZÝVAM HLAVNÉHO HYGIENIKA, ABY ZAKÁZAL AJ KOSTOLY BEZ TESTU, ROVNAKO AKO SVAHY A OBMEDZIL POČET ĽUDÍ❌

Súhlasím s nevyhnutnosťou lockdownu, pretože situácia je vážna. Ale nijako sa nedá vysvetliť ľuďom, prečo nesmú kompletné rodiny spolu tráviť sviatky, ale do kostola smú ísť ohrozené skupiny dôchodcov bez testu. Kam až siaha lobing cirkvi? Veď tí ľudia na to môžu doplatiť životom a zdravím. Považujem to za bezohľadné a nespravodlivé.

Navyše je veľmi nebezpečné, ak sa bezohľadnosť snúbi s nezodpovednosťou. Motivovať teraz ľudí, navyše najviac ohrozené skupiny, združovať sa kdekoľvek vrátane kostolov a ešte si na tom robiť platenú politickú kampaň, je nezodpovedné, pani kolegyňa Záborská. Nezodpovedné a nechutné.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Koaličné vzťahy sú v troskách: Liberálna Bittó Cigániková zaútočila na konzervatívnu Záborskú

  • 17. decembra 2020 at 20:18
    Permalink

    Keby som si musela vo voľbách musela vybrať medzi Záborskou a Cigánikovou tak ostávam doma.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *