Kolíkova nech nežiadá vysvetlenia, ktoré doteraz ju v iných prípadoch nikdy nezaujímali

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 11. marca (TASR) – Šéfku rezortu spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) zaskočila informácia o zadržaní riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. „Je preto dôležité, aby sme dostali skoré a jasné vyjadrenie od tých, ktorí teraz majú kompetenciu v tejto veci konať,“ uviedla. TASR poskytol jej reakciu hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

Dodala, že ide o vážne podozrenia. „Navyše vo vzťahu k riaditeľovi informačnej služby, ktorej úlohou je chrániť krajinu pred tými najzávažnejšími bezpečnostnými hrozbami,“ zdôraznila.

Pozitívne vníma žiadosť predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý požiadal prezidentku SR Zuzanu Čaputovú o dočasné postavenie šéfa SIS mimo službu.

Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok ráno. Dôvodom majú byť podozrenia z korupcie. Úrad špeciálnej prokuratúry zatiaľ zadržanie nekomentoval. Pčolinský je nominantom Sme rodina. Vo funkcii je od apríla 2020.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Kolíkova nech nežiadá vysvetlenia, ktoré doteraz ju v iných prípadoch nikdy nezaujímali

 • 11. marca 2021 at 12:31
  Permalink

  Ale, najhoršie na tom je že p. Tódová z denníka N-eandrtálcov, ani SMEtiarske hviezdy neboli vo včasných ranných hodinách nastúpené pre domom p. zatknutého. Asi čakajú až na Krajniaka, Kisku a podobných kreatúr.

  Reply
  • 11. marca 2021 at 18:13
   Permalink

   Palica má dva konce!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *