Kolíkovej ďalší škandál: Zatajila blízky vzťah k predsedovi Špecializovaného súdu, ktorého sama vymenovala!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Návrat „našich“ ľudí? Aj tak by sa dalo nazvať počínania ministerky spravodlivosti. Najnovšie sa prevalilo, že s predsedom Špecializovaného trestného súdu, ministerku spája blízky vzťah. Kolíková síce v minulosti priznala, že sa s Hrubalom pozná, zatajila však, že u neho bola kedysi aj zamestnaná. V Hrubalovej advokátskej kancelárii totiž pracovala ako koncipientka.

Ako informuje portál Pluska: „V rozhovore pre denník Sme ministerka Kolíková vysvetľovala, že Hrubalu vybrala za šéfa Špecializovaného trestného súdu, lebo nemala dôvod spochybňovať úsudok sudcov Jozefa Šutku, Antona Jačeka, Romana Greguša a Jaroslava Maceka, ktorí boli členmi výberovej komisie.

Oni určili za víťaza výberového konania Jána Hrubalu, ako druhý podľa nich skončil Ján Buvala a doterajší predseda súdu Michal Truban sa ocitol na tretej priečke.“ Pripomína Pluska.

Vybrala si ho osobne

„Podľa zákona malo rozhodnutie výberovej komisie pre ministerku spravodlivosti len odporúčací charakter. Ďalej už záležalo len na nej, či bude vychádzať z rebríčka zostaveného komisiou alebo si z úspešných uchádzačov vyberie sama podľa vlastného uváženia.“ Upozorňuje Pluska.

Ako ďalej uvádzajú: „Pred tým, ako padlo definitívne rozhodnutie, sa Kolíková s Hrubalom osobne stretli. Vraj preto, aby bola aj vnútorne presvedčená, že rozhodnutie spraviť ho teraz predsedom Špecializovaného trestného súdu je správne.“

Prečo ich vzťah zamlčala?

„Ministerka zároveň argumentovala: „Je pravda, že doktora Hrubalu poznám aj osobne naozaj dlhšie obdobie.“ Bližšie ich vzájomný vzťah necharakterizovala. Nechala verejnosť v domnení, že sa poznajú akosi náhodne, hoci Hrubala bol kedysi jej šéfom.“ Píše Pluska.

Spoločné známosti s Čaputovou

„Medzi rokmi 1996 a 2002 pracoval Hrubala ako advokát a okrem Evy Kovačechovej, u ktorej neskôr začínala súčasná prezidentka Zuzana Čaputová, bola Hrubalovou koncipientkou aj Mária Kolíková.“ Uvádza sa v článku.

„Mal som viac koncipientov, nespomínam si, kedy presne bola u mňa ona ani ako dlho. Ale, áno, súčasná ministerka spravodlivosti Kolíková vykonávala u mňa koncipientsku prax.

Spolupracovali sme aj na rôznych projektoch, napríklad v nadácii Občan a demokracia. Spomínam na ňu v dobrom a pevne verím, že aj jej skúsenosti so mnou boli dobré,“ potvrdzuje informácie PLUS 7 DNÍ Hrubala a priznáva, že nejde o skutočnosť, nad ktorou len mávneme rukou.

Hrubala kontakty s Kolíkovou považuje za hendikep

„Akokoľvek divne to môže znieť, ale moje kontakty s Máriou Kolíkovou z minulosti považujem v súčasnej situácii za hendikep. Pre túto vec som mal vnútornú dilemu, či sa do výberového konania na post predsedu Špecializovaného trestného súdu prihlásiť.

Zamýšľal som sa nad tým, že vznikol etický problém. Aj som sa s niektorými ľuďmi radil, či je to niečo, čo ma diskvalifikuje. Došiel som k presvedčeniu, že toto nie je prípad, keď by mi ona niečo darovala.

Vo svojom vnútri som presvedčený, že mi neposkytla žiadnu výhodu. Upokojil ma aj výsledok výberového konania. Všetci štyria členovia výberovej komisie dali najviac bodov mne. Ministerka sa iba stotožnila s názorom komisie. Neuprednostnila ma z druhého či tretieho miesta.“ Uzatvára sudca pre portál Pluska.

Autor: René Skalný

Vyšlo aj na hlavnydennik.sk

Zdroj: pluska.sk

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Kolíkovej ďalší škandál: Zatajila blízky vzťah k predsedovi Špecializovaného súdu, ktorého sama vymenovala!

 • 18. mája 2021 at 13:21
  Permalink

  jasné, my všetci žerieme seno.

  Reply
 • 18. mája 2021 at 13:30
  Permalink

  Aj sa radil s Kolíkovou, či je to niečo, čo ho diskvalifikuje. Došiel k presvedčeniu, že toto nie je prípad, keď by mi ona niečo darovala.

  Reply
 • 18. mája 2021 at 15:34
  Permalink

  Slovensko je chorá krajina , Slováci sú v drvivej väčšine chorý národ . Toto sa nemôže stať ani v rozvojovej krajine a nie v krajine , ktorej národ si o sebe myslí , že je stredom vesmíru .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *