Korčok : vyjadrujeme sklamanie nad tým, že sa nepodarilo dosiahnuť ďalší krok v prístupových rokovaniach so Severným Macedónskom a Albánskom,

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 18. decembra (TASR) – Slovensko zablokovalo prijatie návrhu záverov k rozširovaniu, ktorý bol predložený na štvrtkové rokovanie Rady EÚ. Podľa ministra zahraničných vecí SR Ivana Korčoka totiž dokument neprimeraným spôsobom vnáša do agendy citlivé otázky vo vzťahoch medzi členskými štátmi EÚ a kandidátskymi krajinami. TASR o tom v piatok informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Slovensko je dlhodobým podporovateľom procesu rozširovania Európskej únie na základe plnenia stanovených kritérií zo strany kandidátskych a pristupujúcich krajín. „V tejto súvislosti oceňujeme silnú snahu nemeckého predsedníctva dosiahnuť v danej agende pozitívny a viditeľný posun. Zároveň však vyjadrujeme sklamanie nad tým, že členským štátom sa nepodarilo dosiahnuť ďalší krok v prístupových rokovaniach so Severným Macedónskom a Albánskom,“ uviedol rezort zahraničia.

Prijatie návrhu záverov Rady EÚ k rozširovaniu sa Slovensko spolu s Českom rozhodli zablokovať. „Tento dokument totiž z nášho pohľadu neadekvátnym spôsobom vnáša do agendy citlivé historické otázky vo vzťahoch medzi členskými štátmi EÚ a kandidátskymi krajinami. Takýto prístup, bohužiaľ, narúša dôveryhodnosť procesu rozširovania a motiváciu krajín plniť si svoje úlohy a prístupové kritériá,“ zdôraznil Korčok.

Ako ďalej uviedlo MZVEZ SR, Slovensko je naďalej pripravené spolupracovať s nadchádzajúcimi predsedníctvami v Rade EÚ s cieľom dosiahnutia dohody o otvorení prístupových rokovaní so Severným Macedónskom a Albánskom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Korčok : vyjadrujeme sklamanie nad tým, že sa nepodarilo dosiahnuť ďalší krok v prístupových rokovaniach so Severným Macedónskom a Albánskom,

 • 19. decembra 2020 at 9:37
  Permalink

  Pan minister preco ste zabudli zverejnit, co je v materiali citlive? Ludia maju pravo to vediet… Alebo ste sa rozhodli, ze to ludia nemusia vediet?

  Reply
 • 19. decembra 2020 at 11:48
  Permalink

  Nerozumiem, to naozaj chceme Albánsko v Únii?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *