Korčok sa opäť mieša do vnútropolitických záležitostí Bieloruska

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR/Agerpres – Radu Tuta

Bratislava/Minsk 10. mája (TASR) – Vláda Slovenskej republiky je naďalej odhodlaná podporovať bieloruskú občiansku spoločnosť a demokratické Bielorusko. V pondelok to uviedol slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok počas telefonátu s bývalou bieloruskou prezidentskou kandidátkou a líderkou exilovej opozície Sviatlanou Cichanovskou. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ).

Témou rozhovoru bola súčasná situácia v Bielorusku, pokračujúce represálie vlády bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka voči politickej opozícii, novinárom a občianskym aktivistom, ako aj kroky Európskej únie a medzinárodného spoločenstva voči Lukašenkovmu režimu, ktorý podľa Korčoka násilne potláča snahu Bielorusov žiť v slobodnej spoločnosti.

„Je neprípustné, aby obyčajná výzva na politický dialóg bola dostatočným dôvodom na perzekúcie zo strany úradov,“ vyjadril sa šéf slovenskej diplomacie. Korčok zároveň uviedol, že od opätovného víťazstva Lukašenka vo vlaňajších augustových voľbách v Bielorusku zatkli 35.000 ľudí a voči viac ako 3000 osobám bolo začaté trestné konanie. Podľa Korčoka sú aj tieto údaje dôkazom o „nedemokratickosti“ a „nelegitímnosti“ vlády prezidenta Lukašenka.

Korčok tiež pripomenul osobitný národný fond na podporu bieloruskej občianskej spoločnosti, ktorý slovenská vláda schválila vlani v septembri. Ten sa zameriava najmä na poskytovanie štipendií bieloruským študentom, pomoc rodinám prenasledovaných osôb či novinárom. „Bielorusi musia mať pocit, že v svojom spravodlivom zápase o život bez obuškov nie sú osamotení, že medzinárodné spoločenstvo stojí pri nich,“ uviedol Korčok.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Korčok sa opäť mieša do vnútropolitických záležitostí Bieloruska

 • 10. mája 2021 at 16:14
  Permalink

  .. je možné, že taký ľudský exemplár zastupuje v zahraničnej politike SR ??? .. to sme až takí bezmozgovci, žaludi, idioti ó-lajńovci čaptaví ??? – asi sme na ceste do….. ???

  Reply
 • 10. mája 2021 at 19:58
  Permalink

  Tento vred zahraničnej politiky tejto džamahýrie prekvapuje každým dňom väčšou a väčšou tuposťou. Hamba pre celý národ. Normálny Slovák sa už hambí vycestovať do zahraničia a vôbec sa priznať, odkiaľ pochádza. To platí aj o ostatných členoch tejto vládnej chunty.

  Reply
 • 10. mája 2021 at 22:45
  Permalink

  Ak už ten americký agent, riadený USA ambasádou, trepe také somariny nech jasne povie, že to je jeho osobný, vlastizradný názor, že väčšina Slovákov s ním nesúhlasí a nechce aby Nás tento USA riťolez reprezentoval na medzinárodnej scéne.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *