Košice: Požiar v bytovke spôsobila pravdepodobne sviečka na adventnom venci

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


 Košice 9. decembra (TASR) – K vážnym či životohrozujúcim zraneniam pri požiari v bytovke na Ovručskej ulici v Košiciach podľa vedenia mesta nedošlo. V stredu večer z nej evakuovali 22 ľudí. Na brífingu o tom informovali primátor mesta Jaroslav Polaček a riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jozef Fedorčák s tým, že požiar pravdepodobne spôsobila sviečka na adventnom venci.


      „Po vyhodnotení sa predpokladá, že nešlo o žiaden problém s plynom, čoho sme sa všetci v úvode báli,“ povedal Polaček.


      Požiar vznikol na piatom poschodí v trojizbovom byte. „Tento byt je celý postihnutý. K rozšíreniu požiaru o vyšších jednotiek nedošlo. Došlo k zadymeniu bytov od piateho poschodia hore, preto bolo potrebné vykonať evakuáciu,“ spresnil Fedorčák.


      V danom vyte sa počas vzniku požiaru nachádzala žena s dvomi deťmi. Požiar vznikol v inej miestnosti, než v ktorej boli. „Keď to spozorovali, z bytu odišli po vlastných a bola im poskytnutá predlekárska pomoc. Z bytového domu bolo evakuované ešte malé dieťa, ktoré zniesol otec na rukách za prítomnosti HaZZ,“ povedal Fedorčák s tým, že jednu osobu z ôsmeho poschodia evakuovali pomocou výškovej techniky.


      Hasiči pri zásahu použili celkovo osem kusov hasičskej techniky a nasadených bolo 22 príslušníkov HaZZ. Ako dodal hovorca, zásah na sídlisku Dargovských hrdinov sťažovali zaparkované autá.


      Podľa Polačeka sú spodné byty zaplavené a bytovka je v súčasnosti prázdna. „Tí, ktorí požiadali o pomoc mesto Košice, budú prevezení do nášho zariadenia, ktoré máme pre takúto situáciu pripravené. V tejto chvíli mám informácie, že o to prejavilo záujem päť osôb, resp. štyri rodiny,“ uviedol. Polícia evakuovaých postupne umožnila navštíviť svoje byty, aby si z nich vzali potrebné veci. To, či sa do bytov budú môcť v najbližších dňoch vrátiť, by malo byť známe vo štvrtok (10. 12.) dopoludnia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *