Košice: Výbuch plynu sa v bytovke nepotvrdil, v UNLP ošetrujú štyroch ľudí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Košice 9. decembra (TASR) – Výbuch plynu sa v bytovke na košickej Ovručkej ulici nepotvrdil. „Naši pracovníci po uhasení požiaru v byte nenamerali žiadny uniknutý plyn, ani nezistili poškodenie žiadneho plynového zariadenia,“ povedal pre TASR Milan Vanga, manažér externej komunikácie spoločnosti SPP – distribúcia.


      Vyrazené okenné tabule spôsobil podľa jeho slov pravdepodobne silný požiar. Príčiny požiaru, ku ktorému došlo na piatom poschodí, budú vyšetrovať hasiči. Podľa hovorcu mesta Košice Vladimíra Fabiana došlo k udalosti medzi 19.00 h a 20.00 h.


      Hasiči evakuovali 18 osôb, z toho tri deti. Jednu osobu zachránili pomocou výškovej techniky. „V neďalekej telocvični je sústredených približne 40 obyvateľov bytového domu, ktorých vyšetrujú záchranári a hasiči,“ priblížila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).


      Do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice previezli 19 pacientov. „Väčšina bola v poriadku. Štyria ostali na ambulantnom ošetrení na oddelení urgentného príjmu. Ide o ľahšie stavy,“ uviedla pre TASR Monika Krišková z komunikačného oddelenia UNLP Košice. Tri deti by mali byť v detskej fakultnej nemocnici.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *