Krajská prokurátorka v Bratislave podáva trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu krivého obvinenia a trestného činu ohovárania

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 10. decembra (TASR) – V reakcii na včerajší článok Denníka N, v ktorom som bola klamlivým a zavádzajúcim spôsobom označená za podozrivú z prijatia úplatku, som sa rozhodla voči tejto podlej nepravosti konať a dnes som podala pred vyšetrovateľkou Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III, Odbore kriminálnej polície trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania prečinu krivého obvinenia podľa paragrafu 345 odsek 1 Trestného zákona a prečinu ohovárania podľa paragrafu 373 odsek 1 Trestného zákona, pričom toto mnou podané trestné oznámenie smeruje proti osobe, ktorá sa predmetného skutku dopustila.


      Zásadne odmietam akékoľvek uvedené podozrenia  vyslovené voči mojej osobe ako aj takéto špinavé praktiky obviňovania bez akýchkoľvek dôkazov  a naviac v trestnej veci, s ktorou nemám a ani som nikdy nemala nič spoločné, predmetnú trestnú vec som nikdy nedozorovala, v súvislosti s dotknutou trestnou vecou a žiadosťou o prepustenie z väzby na slobodu som ani u jedného z troch menovaných obvinených ani neprišla s nikým do kontaktu a ani som nekomunikovala. Vylučujem akékoľvek ovplyvňovanie tejto trestnej veci mojou osobou a vyprosujem si, aby si niekto dovolil takýmto otrasným, zlomyseľným a agresívnym spôsobom spochybňovať moju dlhoročnú prácu v rezorte prokuratúry.


      Zároveň sa kategoricky ohradzujem voči spochybňovaniu mojich majetkových pomerov, uvedenému v predmetnom článku. Všetky informácie o mojich majetkových pomeroch riadne a v zmysle platného zákona každoročne deklarujem a poskytujem Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky a sú aj riadne zverejnené. V prípade akýchkoľvek pochybností som pripravená všetky súvislosti týkajúce sa mojich majetkových pomerov riadne vydokladovať a vysvetliť.


      Podané trestné oznámenie som ochotná na požiadanie po anonymizácii a zachovaní ochrany osobných  údajov podľa GDPR sprístupniť.

      JUDr. Soňa Juríčková

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Krajská prokurátorka v Bratislave podáva trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu krivého obvinenia a trestného činu ohovárania

 • 11. decembra 2020 at 9:23
  Permalink

  Aká zvláštna náhoda, že autorkou predmetného článku v Denníku N je Monika Tódová, čerstvo odmenená americkou ambasádou za odvážnu žurnalistiku.

  Reply
 • 12. decembra 2020 at 17:38
  Permalink

  a teraz si to spapaj Tódová

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *