Kremeľ: Navaľnyj trpí „bludom, že ho prenasledujú“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 22. decembra (TASR) – Kremeľ v utorok vyhlásil, že opozičný líder Alexej Navaľnyj je „chorý“ človek, ktorý trpí duševnými komplexmi, pokiaľ ide o autoritu a moc. Kremeľ tým reagoval na Navaľného tvrdenie, že v lete ho otrávili ruské bezpečnostné služby. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.

Opozičný líder v pondelok na svojom blogu napísal, že za augustovým pokusom o jeho zavraždenie stojí ruská bezpečnostná služba FSB. Prípad viedol k tomu, že Európska únia uvalila sankcie na vysokopostavených ruských predstaviteľov.

Protikorupčný aktivista Navaľnyj (44) trpí „bludom, že ho prenasledujú“, vyhlásil hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Dodal, že Navaľnyj má aj jasné „príznaky megalománie“

FSB už v pondelok označila dôkazy poskytnuté Navaľným za „falošné“ a kritika Kremľa obvinila, že sa nechá podporovať zahraničnými spravodajskými službami.

Peskov tiež v pondelok povedal, že FSB „chráni vás a mňa pred terorizmom“ a túto domácu kontrarozviedku opísal ako „efektívnu“.

Dodal: „Takéto pokusy nemôžu FSB zdiskreditovať.“

Navaľnému prišlo v auguste počas letu zo Sibíri do Moskvy mimoriadne zle, preto lietadlo núdzovo pristálo v meste Omsk, kde ho hospitalizovali. Odtiaľ ho potom špeciálnym zdravotníckym lietadlom previezli do Berlína na liečbu.

Navaľnyj v pondelok na blogu uviedol, že trikom dosiahol u agenta ruskej kontrarozviedky FSB priznanie, že sa ho táto spravodajská služba pokúsila v lete zabiť a jed umiestnila do jeho spodkov.

Navaľnyj v príspevku napísal, že zatelefonoval mužovi menom Konstantin Kudriavcev a predstavil sa mu ako odborník na chemické zbrane z FSB. „Zavolal som svojmu vrahovi. Všetko priznal,“ uviedol Navaľnyj na Twitteri.

Počas telefonátu Kudriavcev povedal, že jeho špeciálna skupina nečakala, že pilot lietadla núdzovo pristane v Omsku. Dodal, že keby let pokračoval, Navaľnyj by neprežil.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *