Kto bude dnes rozhodovať o väzbe/prepustení riaditeľa SIS?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava (TASR) – Dnes bude Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať obvineného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


      Sudca pre prípravné konanie začne s neverejným výsluchom o 10.00 h. Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby obvineného riaditeľa SIS z dôvodu možného pokračovania v trestnej činnosti a z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Prokurátorovi ÚŠP bol doručený podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby od vyšetrovateľa v piatok (12.3.).


      Vladimíra P. zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11.3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris B. mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava K. Advokátka Vladimíra K. Eva Mišíková nevidí ani jeden dôvod na väzobné stíhanie. Podľa nej absentuje aj jeden z materiálnych predpokladov väzby, a to dôvodné podozrenie zo spáchania skutku jej klientom.


      Vladimír P. je síce nominantom Sme rodina, avšak navrhnutý vládou a vymenovaný prezidentkou, avšak okrem včerajšieho spoločného vyhlásenia Borisa Kollára a Milana Krajniaka (Sme rodina), sa premiér Igor Matovič (OĽaNO) a prezidentka Zuzana Čaputová tejto kauze nenápadne vyhýbajú. Vladimír P. SIS vedie od apríla 2020, momentálne má pozastavený výkon štátnej služby.

Podľa rozpisu ŠTS sa môžete pozrieť, ktorý sudca má dnes, t. j. 14.3.2021 službu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *