Kurz a Putin hovorili o možných dodávkach a spoločnej výrobe vakcíny Sputnik V

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva/Viedeň 26. februára (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin a rakúsky kancelár Sebastian Kurz počas piatkového telefonátu hovorili o možných dodávkach a spoločnej výrobe ruskej vakcíny Sputnik V proti novému koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie Kremľa.

„Detailne sme diskutovali o otázkach boja proti šíreniu nákazy koronavírusom vrátane možnosti dodávky ruskej vakcíny Sputnik V do Rakúska a spustenia spoločnej výroby,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení.

Rozhovor podľa agentúry TASS iniciovala rakúska strana. Obe krajiny sa zhodli, že v tejto záležitosti zostanú v úzkom kontakte. K telefonátu došlo v čase, keď EÚ čelí kritike za pomalý priebeh hromadného očkovania súvisiaci s meškaním dodávok vakcín.

Zatiaľ čo napríklad Maďarsko už ruskú vakcínu Sputnik V zaregistrovalo, niektoré členské štáty EÚ vrátane Nemecka či Španielska uviedli, že by o túto očkovaciu látku mali záujem v prípade, že ju schvália európske regulačné úrady.

Rusko túto vakcínu schválilo na použitie vlani v auguste, a to ešte pred rozsiahlymi klinickými štúdiami, čo vyvolalo znepokojenie. Odborný lekársky časopis The Lancet však vo februári zverejnil výsledky štúdie, podľa ktorej je ruská vakcína bezpečná a má účinnosť viac ako 90 percent.

Vakcínu Sputnik V podľa Ruského fondu priamych investícií (RDIF), ktorý spolufinancoval jej vývoj, zaregistrovalo už viac než 35 krajín sveta.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *