Ľ. Blaha: 58% ľudí sa chce zúčastniť referenda

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Podpreseda Ľuboš Blaha (SMER-SD) sa zameral na Igora Matoviča a jeho reakcie v relácii Na telo, k prieskumu, kde vychádza, že k prípadnému referendu by prišlo 58% ľudí.

Svedkom Matovičovým sa po dnešku rúca svet:

 1. Podľa prieskumu sa chce 58% Slovákov zúčastniť referenda a povaliť vládu. V najbližšom čase by mohol začať zber podpisov, pôjde o občiansku iniciatívu, ktorú si nikto nebude politicky prisvojovať.
 2. Matovič sa už trasie. Dnes na Markíze pôsobil ako zbitý pes. Poštvať si proti sebe takmer dve tretiny obyvateľov za 10 mesiacov, to je svetový rekord.
 3. Ďalší prieskum je takisto pre vládu fackou. Hrali sa na to, akú strašnú spravodlivosť doručia. No tretina ľudí vláde neverí, že sa o smrti Milana Lučanského dozvieme pravdu. A ďalších 16% tvrdí, že Kolíková má odstúpiť.
 4. Vládnej mafii žerie propagandu o tom, že opozícia túto kauzu zneužíva, iba 9,7% – to sú tí, čo sa doma bežne potkýňajú o papuče a vylupujú si pri tom oči. Je vôbec zázrak, že je ich až toľko… Matovičova koalícia schytala neuveriteľný preplesk.
 5. Ja len, že po takomto prieskume sa rovno odstupuje, pani ministerka Kolíková. Slováci vám jednoducho neveria, čo v tomto prípade znamená, že veľká časť Slovenska je presvedčená, že generál Lučanský bol umučený a zabitý. S týmto pocitom chce vláda ďalej vládnuť? Že ich ľudia majú za vrahov?
 6. Na Markíze dnes moderátor Kovačič v priamom prenose priznal, že dáva ministrovi Krajniakovi trikrát toľko priestoru ako ex-ministrovi Richterovi. A predtým dostal ešte aj Matovič sólo. Tak je to zakaždým, ale všetci sa veselo tvárme, že Markíza je nezávislá.
 7. Aj tak to vláde nepomáha. Ľudia chcú koniec Matovičovho teroru. Nikto už nie je zvedavý na hádky Matoviča a Sulíka. Nikto už netúži po ďalšom nezmyselnom špajchlovaní. Nikto už nechce vládu plagiátorov, mafiánov a hulvátov.
 8. Ľudia potrebujú pomôcť. Prichádzajú o prácu, o živobytie, o slobodu. A štát im prakticky vôbec nepomáha. Matovič celú pandémiu zredukoval na špajchlu a rúško.
 9. Pre porovnanie – vo Švédsku ani nešpajchlujú a takmer celý rok nemali ani povinné rúška. Zato pomáhali ľuďom – na sociálnu a ekonomickú pomoc štátu išlo 16% ich robustného HDP.
 10. Matovič dal podľa MMF na pomoc najskôr 2,9% HDP a potom sa pomoc vyšplhala do 4,3% HDP. To sú v porovnaní so Švédmi a inými štátmi EÚ iba omrvinky.
 11. Ale hlavná vec, že nakupujeme špajchle u Matovičových kamošov. Ľudia budú páchať samovraždy, lebo prídu o všetko, ale dôležité je, že odídu z tohto sveta s dôkladne vyšpajchlovaným nosom. Bravó, Igor!
 12. Referendum Matoviča zmetie. Už čoskoro… A po zločine príde trest. Zaspievame mu potom trošku upravenú ľudovú – a do Prešova, a do Prešova, nešeše Igor, serdečko naše, nešeše Igor do basy ;-)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Ľ. Blaha: 58% ľudí sa chce zúčastniť referenda

 • 31. januára 2021 at 21:38
  Permalink

  A tých zvyšných 48 % Slovákov, ktorí sa nechcú zúčastniť referenda, a teda nechcú povaliť vládu, to sú fašisti? No lebo ten, kto kolaboruje s fašistami je fašista! To, čo stvára táto arogantná vláda, sa inak ako fašizmus nazvať nedá. Týranie bežných ľudí!!! Psychické mučenie ľudí v kolúznej väzbe!!! Je to odporné, cynické GESTAPO!!!

  Reply
 • 31. januára 2021 at 22:05
  Permalink

  „ a za nim idze a za nim idze Mikas a Jarčuška, nevracime še Igorku nikdy viac…“

  Reply
 • 1. februára 2021 at 4:35
  Permalink

  Predovšetkým sa pokúste zjednotiť namyslených, sebastredných „vodcov“ (Danko, Pelegrini) a vytvorte spoločný orgán, koordinujúci zbieranie podpisov, pretože z vyjadrení Danka aj Pelegriniho vyplýva, že „sa môžete k pridať“. Jeden je pomýlený (Danko) a druhý (Pelegrini), plní zadanú úlohu zabezpečiť znefunkčnenie referenda.

  Reply
 • 1. februára 2021 at 10:16
  Permalink

  LEN 58 % ?!?
  To ako naozaj? Lebo na takejto účasti sa referendum naozaj postaviť nedá. Pretože zámer je zámer, a realita je vždy nižšia, lebo sa napr. rozprší a nebude chuť ísť von, alebo naopak, bude krásne a bude chuť ísť namiesto referenda na záhradku, preváži znechutenie a pocit urazenosti na celý svet („všetci sú rovnakí“), defetistická nálada („aj tak to nič nezmení“), atď.
  Mám pocit, že aj napriek likvidačným krokom vlády je tu na Slovensku ešte stále veľmi dobre, preto tá letargia. Sú tu ešte stále finančné rezervy a mnohým plat stále ide v nezmenenej výške. Taktiež je tu kategória ľudí, nie zanedbateľná, ktorých príjem nie je primárne založený na plate za prácu. A mnohí tiež dúfajú, že sa im ujde niektoré z miest pri korytách, uvoľnených po vytlačení SMERu, ak budú spolupracovať s dnešnou mocou.
  No a to, čo prezentuje súčasná opozícia, tu človek niekedy fakt nevie, či sa smiať, alebo plakať. Logickejšie by samozrejme bolo plakať. Aj sa nie málo divím, že ani súčasná vyslovene katastrofálna situácia v spoločnosti nevyvolala obrat v správaní sa vodcov opozície. Ak už nie pokoru (v to ťažko dúfať), tak nejaký pragmatickejší postoj, či aspoň elementárny pud sebazáchovy. Namiesto toho pokračujú obvyklé žabo-myšie vojny „kto z koho“, akoby sa okolo nás nič neobvyklého nedialo.

  Reply
 • 1. februára 2021 at 19:07
  Permalink

  Ešte by som upozornil na „malý“ detail.
  Expremiér Fico kade chodil všade hlásal, že referendum je u nás nezáväzné. Ak na tom doteraz trvá, načo tá námaha?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *