Ľ. Blaha Korčokovi: Vážený pán minister, Matovič Vás vyfackal ako malého chlapca

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha (SMER-SD) na sociálnej sieti napísal pár viet ministrovi zahraničných vecí Ivanovi Korčokovi:

Vážený pán minister Korčok,

zachovajte sa ako chlap a okamžite odstúpte zo svojej funkcie ministra zahraničných vecí.

Ak to neurobíte, podpíšete tým úmrtný list slovenskej diplomacii a zničíte reputáciu celej Slovenskej republiky na dlhé roky.

Pred chvíľou predseda vlády Igor Matovič v spore medzi vlastným ministrom zahraničných vecí a jeho maďarským proťajškom urobil niečo, čo sa ešte nestalo v žiadnej civilizovanej krajine – on verejne vyjadril dôveru maďarskému ministrovi.

A teda vyslovil nedôveru Vám, Ivanovi Korčokovi, ako šéfovi našej diplomacie. Potrebujete kolkovanú žiadosť, aby ste to pochopili?

Vo vláde Igora Matoviča nie ste vítaný a takáto vojna medzi premiérom a jeho ministrom zahraničia zosmiešňuje Slovensko vo svete.

Vážený pán minister Korčok,

osobitne pikantné je, že premiér Matovič sa zastal Maďarska v spore, ktorý je mimoriadne citlivý pre slovenský národ.

Ide o zákon o dvojakom občianstve, ktorý kedysi naša vláda prijala, aby sme chránili Slovensko pred extrateritorialitou maďarských zákonov. Slovensko si musí chrániť svoju suverenitu – tomu rozumie každý Slovák okrem Matoviča.

Ak má maďarský minister pocit, že môže na slovenskom území dojednávať slovenské zákony s poslancami OĽaNO, je treba rázne konať. Je škoda, že vy ste sa zmohli na reakciu až po tom, čo na prípad upozornil podpredseda NR SR Juraj Blanár zo Smeru.

V tejto chvíli je priam škandál, že premiér Matovič sa postavil na stranu Maďarska – proti vlastnému štátu. Veľkou otázkou je, či sa tak nestáva páchateľom vlastizrady. Ale pre vás to musí byť jasný signál – je čas ísť.

Včera ste vyjadrili nedôveru vlastnému premiérovi, keď ste sa ospravedlnili Ukrajine za to, akého šialeného má Slovensko premiéra.

Áno, je pravda, že na čele štátu je duševne nespôsobilý človek, ale to, čo ste urobili Vy, je takisto porušením všetkým pravidiel vlády. Ak by sa to stalo v armáde uprostred vojny, rovno by vás popravili.

A vy sa tvárite, že sa vlastne nič nedeje. Zosmiešňujete predsedu vlády, on na oplátku zosmiešňuje vás a vy sa tvárite, že všetko je v najväčšom poriadku a ďalej sa sušíte na rezorte.

Nerozumiete, že tým ponižujete celú slovenskú diplomaciu? Že tým strápňujete všetkých našich veľvyslancov po celom svete, ktorých už po tomto vyslovení nedôvery premiérom nikto vo svete nebude brať vážne?

Vážený pán minister,

chápem, že máte strach, že odchodom z funkcie prídete o všetko. A možno sa už ani nezamestnáte, pretože podlosť, s akou sa správate ku všetkým naokolo, už bije do očí nielen vašim oponentom, ale aj Vašim spolupracovníkom.

Ste sebastredný a zlý človek bez štipky pokory. A všetci tušíme, že v skutočnosti neslúžite Slovensku, ale niekomu celkom inému.

Ale napriek tomu Vám teraz neostáva nič iné, ako rezignovať a ukázať, že máte aspoň štipku cti. Premiér Matovič Vás prefackal ako malého chlapca a čo je horšie, ponížil celé Slovensko vo vzťahu k maďarským susedom.

Pri všetkej úcte k Maďarsku, s ktorým máme mnoho spoločných záujmov v rámci V4, počnúc negatívnym postojom k migrácii a končiac spoločným pragmatickým vzťahom k Ruskej federácii, tu predsa nejde o to, čo si myslíme o Maďarsku.

Tu ide o to, že maďarský minister zasahuje do suverénnych záležitostí Slovenskej republiky, zneužíva na to stranu OĽaNO a ohrozuje naše národné záujmy.

V takejto chvíli ako minister musíte bezodkladne vyslať signál, že – nie, nie vo Vašom mene.

To, že Igor Matovič za svoje skutky bude jedného dňa braný na zodpovednosť a s najväčšou pravdepodobnosťou aj sudený, to je jedna vec. Ale to vás nezbavuje zodpovednosti za vlastné konanie.

Ak ešte slovenská diplomacia má mať vo svete nejaký rešpekt, tak vy musíte okamžite odstúpiť. Očakáva to každý, kto sa vo svojom živote čo i len obtrel o svet diplomacie.

Nebuďte zbabelý, zhlboka sa nadýchnite a zvolajte ďalšiu tlačovku
s roztraseným hláskom. Od srdca naložte Matovičovi, čo mu patrí a pošlite abdikačný list.

Takto by to urobil nielen každý profesionálny diplomat, ale predovšetkým každý slušný človek.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ľ. Blaha Korčokovi: Vážený pán minister, Matovič Vás vyfackal ako malého chlapca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *