Ľ. Blaha: Matovič pozbieral si svojich „pročkov“ na ulici a teraz sa nemôže spoľahnúť ani podporu vlastnej strany

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Podpredseda SMER-SD Ľuboš Blaha spísal 20 bodov, v ktorých dokázal, že v koalícii nie sú 4 strany, ale 10 strán.

Facebook Ľuboš Blaha:

Zhrňme si to, ako to je v skutočnosti s vládnou krízou. Čisto politologicky – 20 viet:

1. Aktuálne sa na moci podieľa približne 10 politických subjektov. Nie štyri, ale desať.

2. K priznaným štyrom koaličným partnerom prirátajte Progresívne Slovensko (5.), ktoré má prezidentku Čaputovú. Madam z paláca statočne mieša kartami a koordinuje vzburu proti Matovičovi – to nevidí len slepý.

3. Potom sa pozrite dovnútra OĽANO a nájdete tam Lipšicovo hnutie NOVA na čele s Grendelom (6.), náboženských fundamentalistov z Kresťanskej únie okolo Záborskej (7.) a Budajovu Zmenu zdola (8.).

4. Za ľudí je takisto rozčesnuté na slniečkarsku šeligovskú časť (9.), ktorá plní pokyny z ambasády (Valášek a M. Kollár sú už fuč, Benčík sa už nakláňa) a Remišovej pragmatické krídlo, ktorého prioritou sú funkcie a korytá. Fungujú prakticky ako dve samostatné strany.

5. A potom máte ešte OKS v SaS-ke (10.). Dostál. A vlastne aj Osuský, ktorý je viac OKS ako SaS. Čistí pešiaci ambasády… Dokopy 10 subjektov. A každý z nich teraz začne vyvreskovať, čo chce. Toto neskončí o týždeň, z tohto bude Sága rodu Forsythovcov.

6. Boris Kollár si len vypýtal oddychový čas, nikto neverí tomu, že práve Sme rodina je reálna strana, ktorá visí na rozhodnutí predsedníctva – takto to v mafiách nefunguje. Proste si našli zámienku, aby sa na to vyspali.

7. Premiér Matovič sa nemôže spoľahnúť ani na podporu vlastnej strany, zozbieral si svojich „pročkov“ po ulici. Napríklad takú poslankyňu Tabak našiel tak, že si na jednom z protestov spolu sadli na schody, pokecali a bolo.

8. Takéto stupídne a obskúrne postavičky vedia koaliční konkurenti „presvedčiť“ dobrou ponukou za štvrťhodinku. Nezabúdajme, OĽaNO nie je strana, ale zhluk atómov. Matovič sa nemá o čo oprieť.

9. Jeden hráč je nepriznaný a veľmi mocný: Lipšicova NOVA je masírovaná z ambasády, to isté platí o časti Za ľudí, nehovoriac o prezidentke, ktorá má eminentný záujem, aby vláda ostala tvrdo protiruská a celému svetu demonštrovala, že Sputnik je No-Go.

10. Určite ste zachytili Čaputovej vyjadrenie, že odmieta Sputnik, lebo tu nie je podľa európskych pravidiel. V preklade – my sme pripravení podľa pravidiel umierať v tisícoch, len aby nás pohladili v Bruseli a Washingtone. Toto hovorí Čaputová národu.

11. Západné vakcíny si rozoberú na Západe a my budeme veselo pochovávať svojich blízkych. Ale Uncle Sam z nás bude mať radosť, to je to dôležité. „O say can you see“, ako slúžime ti, Veľký brat!

12. Liberálka Čaputová z PS sa otvorene spolčila s vyhranene proamerickými a občiansko-liberálnymi Za ľudí a SaS. Majú podporu z ambasády, pretože Matovič spáchal najťažší smrteľný hriech – spriahol sa s Ruskom a kopol si do Ukrajiny.

13. Matovič sa nemôže spoľahnúť na vlastnú stranu. Ani na Borisa Kollára, pretože ten za dobrý kšeft predá aj vlastnú ženu – niektorú. On nie je konzervatívec ani liberál, on je vekslák. A čaká na lepšiu ponuku.

14. Tromfy v rukách majú koaliční vzbúrenci, pracovne ich nazvime Yankee Doodle. Určite už lámu klub OĽaNO, aby vystriedali Matoviča Hegerom alebo Grendelom. Heslo dňa – blázna sa treba zbaviť. Nech to stojí, čo to stojí .

15. Matovič sám neodíde. On to vidí inak: práve keď išiel spasiť celý svet, hodili mu polená pod nohy, všetci tí zlí vrahovia ako Sulík a Remišová. A on vydrží, aj keby ho mali ukrižovať. On je vyvolený, on je spasiteľ! Zhruba takéto niečo sa odohráva doma v hlave u Igora. Spasitelia neodstupujú, jedine, že by si dali pilulku.

16. Kollárov „týždeň“ má vyčistiť vodu. Buď sa dostatok poslancov OĽaNO podarí nakúpiť, pardon, presvedčiť – alebo nie. Od toho závisí, či sa vláda zrekonštruuje.

17. Nie je vylúčené, že ak sa manéver nepodarí, Sulík s Remišovou stiahnu chvosty. Áno, áno, zase by sa historicky znemožnili, keby s nimi po celom tomto divadle Matovič opäť vytrel podlahu, ale nájdu si nejakú výhovorku a budú hovoriť o žltej karte a poslednej šanci pre Igora. A podobné kaleráby. Do parlamentu sa už nedostanú, ale korytá sú korytá.

18. Ideologicky to zase prikryjú svojou klasickou mantrou. Statočne vyhlásia, že sa aj hodia pod vlak, aby zabránili návratu Roberta Fica. Úplní bravehearti. A zase budeme počúvať „lebofico“ a v denníku Sme vyjde veľký titulok, že za vládnu krízu môže Fico. A tak. Klasika.

19. Áno, aj to je možné. Ak sa nepodarí vnútorný prevrat, iné im neostane. Predčasných volieb sa boja ako čert kríža. Všetci. Lebo Slováci ich majú plné zuby – všetkých!

20. Takáto je situácia vo vnútri koalície. Slovensko umiera a oligarchovia a ambasády v pozadí hrajú nechutné mocenské hry. Celé je to len fraška. Jediné skutočné riešenie celého tohto chaosu na Slovensku sú predčasné voľby. Nielen odchod Matoviča, ale aj odchod jeho spolupáchateľov.

Nerobte si nádeje, priatelia a ďalej zbierajme podpisy – referendum je stále najreálnejšia šanca, ako sa ich zbaviť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ľ. Blaha: Matovič pozbieral si svojich „pročkov“ na ulici a teraz sa nemôže spoľahnúť ani podporu vlastnej strany

  • 4. marca 2021 at 12:29
    Permalink

    „Šípková Ruženka“ sa prebudila! Atomovič rok testovaním terorizuje občanov, ľudia umierajú, páchajú samovraždy… a „Šípková Ruženka“ nič, hlboký spánok. Prebudila sa!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *