Ľ. Blaha: Matovič sa stal môj najobľúbenejší “užitočný idiot”

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha (SMER-SD) sa vo svojom statuse zameral na vakcínu Sputnik V, ktorá včera dorazila na Slovensko. Dobre sa baví ako táto záležitosť rozkladá koalíciu a konkrétne pomenoval jednotlivých koaličných partnerov, čo asi znamenajú pre Matoviča, keďže im nákup ruských vakcín prekáža.

Podľa Blahu to Matovič urobil ako protest voči “kaviarni”, ktorá mu nie je veľmi naklonená, ale aj napriek tomu ho Blaha pochválil, že aspoň raz niečo dobre urobil pre Slovákov a tým sa pre neho stal “užitočným idiotom”.

Ľuboš Blaha:

Po roku sa Igorovi Matovičovi konečne podarilo urobiť niečo, za čo ho môžem pochváliť. To, že nechal doviezť vakcínu Sputnik, je dobrou správou pre Slovensko.

 1. Len si predstavte, ako sa teraz tvária všetci tí Korčokovia, Valáškovia a Šeligy. Prosím, pošlite mi niekto ich fotku z dnešného dňa- vždy, keď bude najťažšie, pozriem sa na ňu a urobím si radosť.
 2. Keď som čítal status, v ktorom sa Tomáš Valášek zo Za ľudí vzdáva na protest proti tejto strašnej ruskej invázii Sputnikmi svojho postu predsedu eurovýboru, od smiechu som sa asi pol minúty nevedel nadýchnuť.
 3. Čisto politologicky: existovalo asi päťdesiat spôsobov, ako mohol Matovič odkomunikovať tému Sputnik tak, aby zachoval aspoň elementárnu dôstojnosť svojich koaličných partnerov, ale on si so stranou Za ľudí tak kráľovsky vytrel viete-čo, že sa to zapíše do dejín koaličných harakiri.
 4. Už je to jasné každému: najväčšou zbraňou v boji proti vláde Igora Matoviča je Igor Matovič. Nikto tak nedokáže vyurážať Sulíka ako on. Nikto tak nedokáže ponížiť Remišovú ako on. Nikto nerobí tak veľa pre to, aby táto vláda skončila. Ďakujeme, Igor!
 5. My si to užívame. Sputnik je na Slovensku, tak ako sme chceli. A sme radi, že náš politický tlak, ako aj tlak ľudí zo sociálnych sietí, pomohol. Je to veľké víťazstvo zdravého rozumu.
 6. A áno, je to víťazstvo aj pre Ruskú federáciu – darmo bude západná propaganda tvrdiť, že Sputnik je zlý, keď jedna európska krajina po druhej bude na vlastnú päsť nakupovať Sputnik. Po Maďarsku sa pridáva Slovensko. A prídu ďalší. Jupi ja ja jupi jupi je.
 7. Ono, vtipné na tom je, že Matovič to zjavne urobil hlavne kvôli tomu, aby vytrestal „bratislavskú kaviareň“ za to, že ho dennodenne zosmiešňuje. Nebyť takého zakomplexovaného premiéra, tak by tu Sputnik nebol. Takže veľká vďaka aj kaviarni – dobrá robota!
 8. Na motívoch nezáleží, počíta sa výsledok. Lenin takýmto ľuďom hovoril „užitoční idioti“. Pomáhali dobrej veci z úplne absurdných dôvodov. Ako Matovič. Pre dnešok je Igor rozhodne môj najobľúbenejší „užitočný idiot“.
 9. Celé toto lietadlové predstavenie nemá len politickú, ale aj estetickú hodnotu. Povedzte, nie je to priam definícia krásy, keď si predstavíte, ako fňuká minister Korčok, že keď premiér nedošiel privítať americkú vakcínu, tak prečo tú ruskú? Ho-ho-ho.
 10. Keby vakcínu Sputnik priviezol Robert Fico, tak by Korčok od zúrivosti skákal ako čertík z krabičky, ale pri Matovičovi si nedovolí, stále je verný služobníček… Ja len, že pánko dostane na americkej ambasáde taký preplesk, že len si to predstavím, tak mi myká kútikmi.
 11. Dnešok je veľkou prehrou všetkých rusofóbov. A to je to najdôležitejšie. Ľudia, ktorí sa budú chcieť dať zaočkovať ruskou vakcínou, budú mať tú možnosť. A to je dobre.
 12. Ja osobne vakcinácii neverím, ale vždy som obhajoval, aby sa ľudia mohli dobrovoľne rozhodnúť – je fajn, že majú možnosť vybrať si aj ruskú vakcínu, ktorú rešpektujú po celom svete. Aj o tom je sloboda.
 13. Dnešná Matovičova šou má aj jeden osobitne pikantný vnútropolitický rozmer. Je to ďalší klinec do rakvy vládnej koalície, za ktorý premiérovi úprimne ďakujeme.
 14. Valášek ukázal, že jeho nenávisť voči Rusku je silnejšia než túžba po stoličke. Remišová a Šeliga zatiaľ ukazujú, že pre nich nič dôležitejšia ako stolička a limuzínka neexisuje. Aj to veľa napovedá o ich chýbajúcom charaktere.
 15. Mrzí ma len jedno: najbližšie týždne budú liberálne médiá vypisovať, aký je Matovič ruský agent a úplne sa zabudne, že ja som bol za ruského agenta ešte v čase, keď to nebolo v móde :-)

Matovič si za dnešok zaslúži malé bezvýznamné plus. Vladimír Putin Ti ďakuje, Igor, práve mi volal, vraj vieš byť fakt aj užitočný, spasiba tavariš :-D

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ľ. Blaha: Matovič sa stal môj najobľúbenejší “užitočný idiot”

 • 2. marca 2021 at 9:00
  Permalink

  Neviem či po včerajšku nebudú musieť lapikurkárovi z Popradu prišiť zopár ďalších bajpasov.
  Korčok už určite bežkal za ostnatné drôty, vyplačkať sa, aby ho pánko poškrabkal za uškom. Od diplomata by som očakával viac prezieravosti a rozhľadenosti. Evidentne nechápe, alebo nechce chápať meniacu sa situáciu vo svete. Ani to, aké škody Slovensku spôsobuje.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *