Ľ. Blaha: Matovič si so Sulíkom opäť vytrel podlahu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha, podpredseda SMER-SD opäť vystihol udalosti dnešného dňa, pri ktorých sa údajne mala zažehnať tzv. vládna kríza.

Na sociálnej sieti Ľuboš Blaha napísal:

Matovič si so Sulíkom opäť vytrel podlahu – ak Sulík jeho ponižujúce podmienky príjme, urobí zo seba najväčšieho lúzra v dejinách. Ak ich neprijme – detto.

1. Matovičov plán je takýto: Matovič odstúpi ako premiér a na svoje miesto dosadí svoj verný chvostík. Hegera. Ďalej bude kontrolovať vládu a ešte aj získa jedno ministerstvo navyše pre OĽaNO.

2. Toto všetko získa ako odmenu za to, že ho podľa dnešného prieskumu nenávidí 82% Slovákov. Čím viac je nenávidený, tým požaduje viac. Perfektné. Typický tyran.

3. Matovičov návrh teda posilňuje OĽaNO a zároveň je čírou vendetou voči každému, kto sa proti nepríčetnému „Caligulovi“ postavil: Matovič požaduje odpálenie Sulíka, Kolíkovej, Šeligu a Cigánikovej.

4. Na prvý pohľad to z taktického hľadiska vyzerá ako majstrovský ťah – Matovič tým vrátil loptičku svojim kritikom Sulíkovi a Kolíkovej. Ponúkol svoju hlavu, takže nemôžu povedať, že nesplnil ich podmienku.

5. Ak teraz Sulík odmietne Matovičovu ponuku, tak bude za rozbíjača pravice – Matovič mu vyhovel a on kvôli teplému kreslu, na ktoré ani nemá nárok, rozbíja vládu! To nerozchodí.

6. Ak ale Sulík Matovičovu ponuku príjme, zbaví sa akéhokoľvek vplyvu na vládu. Dostane sa do úlohy komparzistu a úplného lúzra. Na Slovensku bude pokračovať Matovičov cirkus, šialenci získajú ešte väčší vplyv a Sulík bude za trdlo, ktoré sa tomu len prizerá.

7. Matovič je majster deštrukcie. A preto to na prvý pohľad vyzerá, že so Sulíkom zatočil. Problém je, že Matovič nedokáže rozmýšľať konštruktívne, a preto nedovidí ani dva centimetre od svojho nosa. On vidí iba svoju pomstu, nič iné.

8. Je úplne jasné, že v takomto nastavení štvorkoalícia nevydrží viac než pár týždňov. Ak by aj SaS-ka a Za ľudí prijali podmienky Matoviča, bude v nich toľko resentimentu, odporu a poníženia, že pri najbližšej možnej príležitosti to celé potopia.

9. Matovič nikdy nepochopil, že ak chce udržovať koalíciu, nemôže viesť totálnu vojnu so svojimi partnermi – keď bude dlhodobo ponižovať krpcov, lebo je najsilnejší, je len otázkou času, kedy to krpcov prestane baviť.

10. Nikto v tejto chvíli nevie, ako sa rozhodne SaS-ka a Šeligovo/Kolíkovej krídlo Za ľudí. Ak majú v sebe štipku cti, tak pošlú Matoviča do hája. Povedia, že Matovič zase ukázal, že mu nejde o Slovensko, ale len o osobnú vendetu a odídu z vlády.

11. Je to však veľké riziko: SaS-ka nemá ako vysvetliť Slovensku, prečo odchádzajú, keď Matovič splnil ich podmienku. Biľagu rozbíjača sa nezbavia.

12. A ešte horšie to má Kolíková so Šeligom – najskôr ohlásili tlačovku na TA3 a už ju aj stiahli. Sú v pasci. Ak sa nestiahnu, bude to vyzerať, že im ide len o kreslá a limuzínky. A to nevysvetlia. Isté je len to, že Za ľudí je mŕtva strana, otázka je len to, akou smrťou zomrie.

13. V konečnom dôsledku je obeťou všetkých týchto Matovičových nechutných hier celé Slovensko. Matovič sa zabáva nad tým, ako ponižuje svojich koaličných partnerov a ako ich dostáva do úzkych. V čase, kedy je na Slovensku vyše 9000 obetí jeho zlyhanej vlády.

14. Žiadna vláda v dejinách nečelila takému odporu ako táto vláda – 82% ľudí už toho má plné zuby a Matovič si chce v tejto konštelácii ešte posilniť moc. To je výsmech demokracii. Výsledkom bude ešte väčší rozvrat a ešte väčší kolaps Slovenska.

15. Nech sa koaliční krpci rozhodnú akokoľvek, tortúra sa predĺži minimálne o týždeň. Hádky budú pokračovať, bezvládie sa bude prehlbovať, Slováci budú trpieť. Matoviča ženú vpred už iba tie najtemnejšie pohnútky – osobná pomsta, hnev, zlomyseľnosť a ego.

Slovensko dnes večer prehralo. Zase raz zvíťazila puberta nad líderstvom. A zase sa raz ukázalo, že jediné skutočné riešenie je referendum a predčasné voľby. Musia ísť dole – všetci!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *