Ľ. Blaha: Môžete útočiť na Fica a Blahu. Ale našim voličom dajte pokoj!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľ. Blaha, podpredseda SMER-SD sa vyjadril k údajnej medializovanej „radikalizácie“ R. Fica a samotného Ľ. Blahu.

Ľ. Blaha: „Dnes som sa na Pravde dočítal, že Fico s Blahom sa vraj radikalizujú. A vraj „Fico konšpiráciami oslovuje kotlebovcov“. Len aby ste rozumeli – všetci, čo teraz čítate tento status, ste „radikáli“ a „kotlebovci“ – takto vás nálepkuje denník Pravda.“

1. Preložím to do ľudskej reči – ak chcete mier, nechcete útočiť na Rusko a kritizujete, že médiá vlastnia oligarchovia, tak ste najnovšie „radikálni“. To tvrdí denník Pravda, ktorý sa kedysi dávno hlásil k ľavici.

2. Asi tuším, ako takéto články vznikajú. Novinár dostane zadanie, že treba kopnúť do Smeru. A tak si vyberie „politológa“, ktorý si zaručene rád kopne.

3. Mesežnikov je už smiešny aj pre korporátne médiá, Klus už presedlal z nezávislého politológa na politika SaS, juj, ktoréhože „nezávislého politológa“ si vybrať?

4. Ešteže tu máme Jozefa Lenča, ktorý konvertoval na islam a nevie Robertovi Ficovi zabudnúť, že zarezal migračné kvóty. Húfy jeho spoluvercov sa nedostali na Slovensko, a tak si liberál Lenč vždy rád kopne.

5. Funguje to asi takto. Redaktor sa spýta sugestívnu otázku, ktorá dopredu určuje, že Smer je zlo. Nikto nesmie byť ani na chvíľu na pochybách – takto to dnes fičí v nezávislých médiách.

6. „Ako si vysvetľujete radikalizáciu Roberta Fica a jeho živenie konšpiračných príbehov?“ – takto znie otázka. Zhruba takto sa kedysi pýtali aj inkvizítori vymetačov diablov, ktorých privolali na tribunál ako znalcov: ako si vysvetľujete, že obvinenú posadol diabol?

7. Normálny politológ by inkvizítorovi, pardon, novinárovi odpovedal asi takto: Pán redaktor, čo je na tom, že chce niekto sociálny štát radikálne? Veď o tom je ľavicová politika.

8. A čo je radikálne na tom, že Fico povie, že nie je ani proamerický, ani proruský, ale proslovenský. Ak nechce kopať do Ruska, je to zjavne tým, že mu príde nefér, ak niekto bez dôkazov vyhadzuje z krajiny ruských diplomatov. Nie je radikálna skôr nenávisť voči Rusku?

9. A čo je radikálne na tom, že Robert Fico odmieta vplyv amerických oligarchov na mediálnu oblasť? Je konšpiračnou teóriou, ak George Soros a jeho firma kúpi SME? Veď to je holý fakt. Prečo by nemala ľavica upozorňovať na vplyv ultrabohatých ľudí v politike cez svoju ekonomickú a mediálnu moc?

10. Nie, nič takéto od politológa Lenča nezaznie. Lenč namiesto toho urobí z voličov Smeru ľudí, čo veria v „rôzne svetové sprisahania a ktorí trpia nekritickou nostalgiou k Sovietskemu zväzu a Rusku.“

11. Po tom, čo vyuráža našich voličov, ktorí si dovolili byť takí radikálni, že chcú mier a takí konšpiratívni, že predpokladajú, že vplyv USA na svetovú politiku je o milimeter väčší ako vplyv Luxemburska – spustí kanonádu na Fica a Blahu.

12. Robert Fico vraj svojimi politickými vyjadreniami „oslovuje ľudí, ktorí priniesli politický úspech Ľuboša Blahu, ktorého si on sám vybral za podpredsedu strany.“

13. Lenč vo svojej konšpirácii veselo pokračuje: „Práve on sa totiž dokázal v predchádzajúcich voľbách prekrúžkovať na výrazne vyššie miesto než to, ktoré mu bolo priradené na kandidátke. Je možné, že práve tento úspech Ľuboša Blahu inšpiroval Roberta Fica a Smer, a preto loví v týchto vodách svojich budúcich voličov.“

14. Redaktor Pravdy a politológ Lenč potom dospievajú k tomu, že Smer takto loví kotlebovských voličov a ďalej urážajú ľudí, ktorí veria v mier, v dobré vzťahy s Ruskom, v sociálnu spravodlivosť a národné hodnoty. Hej, hej, to je to najväčšie zlo.

15. Sú ľudia, ktorí takýmto nezmyslom hovoria politológia. Iní tomu hovoria žurnalistika. Ja tomu hovorím „plnenie“. V médiách si konkurencia objedná kritický článok, zaplatí a on vyjde. Smutné je, že takéto kšefty zapĺňajú stránky médií, ktoré sa kedysi hrali na ľavicové.

Milá redakcia Pravdy,

pokiaľ cítite potrebu útočiť na Roberta Fica a Ľuboša Blahu a obhajovať Korčoka, Naďa, Sorosa a ďalšie militaristické a oligarchické kruhy, nech sa páči. Prídete aj o posledný zvyšok ľavicových čitateľov, ale to je vaša vec.

O jedno vás však prosím. Neurážajte našich voličov. Neurážajte ľudí, ktorí majú plné zuby neoliberalizmu a rusofóbie. Majú na to právo.

Nie sú to žiadni radikáli ani konšpirátori. Sú to pracujúci čestní ľudia, ktorí majú radi svoju vlasť a odmietajú šíriť nenávisť voči ruskému národu. To je ich jediné „previnenie“.

Smer je štandardná ľavicová strana a ja viem, že vám prekáža, že je – slovenská. Radšej by ste liberálnych globalistov. Ale budete si musieť zvyknúť, že buď bude ľavica vlastenecká, alebo nebude.

Robert Fico je späť. A bude rásť. Pretože o dve hlavy prevyšuje všetkých tých liberálnych tajtrlíkov napravo a vy to vidíte a ste z toho nervózni.

Môžete útočiť na Fica a Blahu od rána do večera. Ale našim voličom dajte pokoj. Ďakujem!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ľ. Blaha: Môžete útočiť na Fica a Blahu. Ale našim voličom dajte pokoj!

  • 25. apríla 2021 at 22:15
    Permalink

    Dobry den, p.Blaha.Oni sa Vas a p.Fica strasne boja, a myslia si ,ze tym, ze budu stekat a urazat Vas, aj nas, dosiahnu svoj uspech.Bohuzial si neuvedomuju staru pravdu.Cim Vas viac osocuju, tym viac si Vas Vasi volici vazia, za to ze ste neprebehli na inu stranu, za Vase pevne nazory a hlavne za to , ze stale obhajujete nezavislost Slovenska.My volici pozorne sledujeme vsetky utoky, a pozname aj media, ktore na Vas utocia.Najsmunejsie je, ze ozaj neexistuje uz zurnalista, ktory pise objektivne, su zapredany, preto by sa mali po skonceni tohoto rezimu uplne zrusit. Nie su objektivni a ked chcu nadalej sluzit danym politikom, musia ist s nimi. Bolo uzasne sledovat – do volieb- ako sa bali , ze sa im nepodari v bratislavskej kaviarni u Krajniaka , naplanovat prevrat dostatocne ostry , aby zvrhli JUDr.Fica.Bali sa tak , ze tie utoky sa stupnovali, a do teraz pouzivaju vetu : lebo Fico, vlada Fica , predosla vlada, oni by aj ten jejich neuspech naradsej hodili na stranu Smer.Drzte sa , to ze brechaju, je znamka toho , ze sa boja.Ale to Vy viete.Tak drzim palce.A volit pojdem.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *