L. Blaha: Neuveriteľne cynická reakcia Naďa na smrť vojaka, ktorého zabil Covid

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha (SMER-SD) opísal neuveriteľne cynické a necitlivé vyjadrenie ministra obrany Naďa (OĽaNO), na smrť slovenského vojaka, ktorého miesto poslania do nemocnice, liečili na ubytovni.

Facebook Ľuboš Blaha:

V tých najťažších chvíľach pre Slovensko je priam neuveriteľné, koľko arogancie a cynizmu je vo vrcholových predstaviteľoch vlády.

 1. Najnovšie to potvrdzuje tragický prípad 35-ročného slovenského vojaka Juraja Kemlágeho, ktorý zomrel na Covid v karanténnom centre vo vojenskom výcvikovom centre Lešť.
 2. Vojakovi napriek veľmi vážnemu stavu nebola poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť, neposlali ho do nemocnice a jeho manželka tvrdí, že mu neboli ani predpísané antibiotiká, lebo lekárka „nemala e-recept“.
 3. Vojak Juraj dostal paralén a vitamíny… a o pár dní v bolestiach zomrel. Otec dvoch detí. Takto sa stará Naďova armáda o svojich vojakov.
 4. A viete, čo je na tom najhoršie? Tá nekonečná arogancia, s ktorou reagoval na úmrtie minister obrany Jaroslav Naď. Odcitujem jeho slová: „Rozumiem emóciám pozostalej pani manželky. Ale, jednoducho, konšpirátori majú ďalšieho Lučanského. Neskutočné…“.
 5. V takejto chvíli má Jaroslav Naď potrebu nielen si kopnúť do svojho zosnulého vojaka a jeho rodiny, ale aj do Milana Lučanského, ktorý zomrel vinou štátu. Mňa z toho cynizmu mrazí. Už tomu chýbalo len to, aby všetkých nazval „opicami“, ako má vo zvyku.
 6. Minister Naď má dosť miliónov na to, aby nakupoval americké vrtuľníky a izraelské radary, ale na to, aby sa postaral o zdravie slovenských vojakov, ktorí sa nakazili pri výcviku – na to tých pár eur nenájde.
 7. Nechajú vojaka umrieť na ubytovni, nevezmú ho do nemocnice, nedajú mu antibiotiká, neskúsia Ivermektín, nesnažia sa liečiť… Nie, oni sa na to celé vykašľú a potom zronenej manželke odkazujú, že „je neskutočné“, že si vôbec otvorila ústa. A dobre že nevyhlásia aj smrť vojaka za „konšpiráciu“!
 8. Predstavte si, že by teraz niekto zabil nejakého novinára a minister by si arogantne odfrkol – že pcha, zase majú médiá „ďalšieho Kuciaka“. Len si to predstavte.
 9. Naď urobil to isté – akurát nie vo vzťahu k novinárovi, ale vo vzťahu k zosnulému vojakovi a policajnému generálovi. A tak to nikto nerieši. Lebo hrdinovia ako Lučanský môžu umierať. A o vojakov sa netreba starať. Celé zle.
 10. Vyslovujem úprimnú sústrasť rodine vojaka, ktorý zomrel kvôli neschopnosti tohto štátu – mrzí ma to o to viac, keď vidím tú aroganciu, ktorá toto úmrtie sprevádzala.
 11. V smutnom svetovom rebríčku v počte úmrtí na Covid je Slovensko na čele, čo svedčí o neschopnosti Matovičovej vlády. Ale keby existoval rebríček štátov podľa arogancie, s akou komunikujú otázky pandémie, tak by sme boli s Matovičom a Naďom naveky šampióni – a toto nie je otázka nulových schopností, ale nulovej morálky.
 12. Pán Naď, po takýchto necitlivých reakciách by ste mohli zvážiť, či už nestačilo – nadávať ľuďom do „opíc“, kopať do Milana Lučanského a ešte aj ponižovať rodinu vlastného zosnulého vojaka… nebolo toho už dosť?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “L. Blaha: Neuveriteľne cynická reakcia Naďa na smrť vojaka, ktorého zabil Covid

 • 25. februára 2021 at 16:45
  Permalink

  STRAŠNÉ!!!
  Úprimnú sústrasť rodine!
  Kto zastaví tie cynické OBLUDY, kto ich zastaví???

  Reply
 • 25. februára 2021 at 18:26
  Permalink

  Tento prašivý plešatý zmrd nech si rýchlo hľadá nejakú juhoamerickú republiku, kde prežije zbytok svojho potkanieho života. Na Slovensku takéto ľudské hyeny nemajú miesto

  Reply
 • 26. februára 2021 at 0:01
  Permalink

  Veľmi trefný status.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *