Ľ. Blaha odkázal poslankyni Zemanovej (SaS): Nečudujte sa, že vám ľudia hovoria liberálni fašisti

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Podpredpredseda SMER-SD Ľuboš Blaha reagoval na dnešnú diskusnú reláciu, ktorej sa zúčastnila poslankyňa SaS Anna Zemanová.

Svoj status dal do niekoľkých bodov, pričom poukazoval okrem iného na výrok Zemanovej, že „ľudia nad 65 rokov už nevytvárajú ekonomickú hodnotu.“ Blaha vymenoval celý rad zásluh generácie nad 65 rokov, pričom nenaráža, len na hodnoty vyjadrené v peniazoch. Zásadne sa postavil na stranu bezbranných a Zemanovej, spolu so SaS pripomenul, že hodnoty, ktoré ostali po senioroch, by liberálna SaS s radosťou „rozkradla, sprivatizovala a privlastnila si ekonomickú hodnotu“, dodal Blaha.

Podľa Blahu vládna koalícia doslova odpísala staršiu generáciu.

1. O našich mamách a otcoch sa dnes vyjadrila šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová nasledovne – citujem: „Ľudia nad 65 rokov už nevytvárajú ekonomickú hodnotu“. A vraj sa treba starať o tých, čo ekonomickú hodnotu vytvárajú.

2. V preklade – seniori nech umrú, prioritou sú mladí draví podnikatelia. Ak nie si mlaďoch a nie si z bratislavskej kaviarne, nemáš právo žiť. Až sem to dopracoval slovenský neoliberalizmus.

3. Vážená SaS-ka, dovoľte, aby som vám pripomenul, že nebyť našich starých mám a starých otcov, tak by na Slovensku nebolo nič, čo by ste mohli rozkradnúť, sprivatizovať a privlastniť si „ekonomickú hodnotu“.

4. Dovoľte, aby som vám pripomenul, že existuje koncept tzv. striebornej ekonomiky, podľa ktorého je staršia generácia mimoriadne dôležitá pre celkové fungovanie ekonomiky, či už vďaka tomu, že opatruje vnúčatá, vytvára stabilný dopyt, zveľaduje svoje okolie a posúva životné skúsenosti.

5. Ak toto pre vás nie je ekonomická hodnota, ale kšefty všelijakých finančných skupín a oligarchov sú pre vás klenot ekonomiky, potom sa nečudujte, že vám ľudia hovoria liberálni fašisti.

6. A po tretie, dovoľte, aby som vám pripomenul, že v normálnej ľudskej spoločnosti fungujú aj iné hodnoty, ako je ekonomický výkon. Asi ste o tom nikdy nepočuli, ale existujú aj také hodnoty ako ľudskosť, spolupatričnosť či solidarita.

7. Seniori sú najohrozenejšou skupinou z hľadiska Covidu. Zaslúžia si, aby ich štát prioritne chránil. Odpísať ich ako tých, čo „už nevytvárajú ekonomickú hodnotu“ je neuveriteľne cynické, necitlivé, surové a kruté.

8. Za tieto slová by poslankyňa Zemanová mala okamžite zložiť mandát a vláda by sa za ňu mala ospravedlniť celému národu.

9. Ak to neurobí, potvrdí, že Zemanová hovorila v mene ich všetkých – a že ich ženie nenávisť a neúcta k seniorom, ktorých sa chcú zbaviť ako starej pokazenej práčky. Hnus.

10. To je ten historický moment, keď sa neoliberalizmus premenil na fašizmus – trh rozhodne, kto bude a kto nebude žiť. Logicky to nemohlo dopadnúť inak – stačí si prečítať tie cynické prasačiny od Spencera až po Hayeka a viete, že to muselo skončiť takto.

11. Musíme si chrániť našich rodičov pred Matovičom, Sulíkom a takýmito bezohľadnými Zemanovými. Našim mamám a otcom vďačíme za všetko.

12. Takéto extrémne výroky, aký zaznel v Slovenskom rozhlase, by mala riešiť NAKA, pretože diskriminácia na základe veku je útokom na základné ľudské práva – tak čo, pán prokurátor Honz, spíte?!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Ľ. Blaha odkázal poslankyni Zemanovej (SaS): Nečudujte sa, že vám ľudia hovoria liberálni fašisti

 • 28. februára 2021 at 10:55
  Permalink

  Tak sa opýtajme, akú hodnotu vytvárajú oligarchovia? Akú vlastne poslanci?

  Reply
 • 28. februára 2021 at 17:19
  Permalink

  Že som ešte nevidel poslanca tvoriť hodnoty? Len škodu v neprospech občanova v prospech oligarchov, ktorým slúžia. Špeciálne hlupáci zo strany „Sprostí a Sprostejší“ Podobne ako príslušníci , SBS ,veľkí divadelní a filmoví umelci a novinári. To sú vredy spoločnosti, ktoré je potrebné odstrániť

  Reply
 • 1. marca 2021 at 8:37
  Permalink

  A „mikrofónový FET0Š“, šéf tejto fašistickej strany sa hlásil, že prevezme ministerstvo zdravotníctva. Už 10 rokov, odkedy je v politike, ho považujem za absolútneho ASOCIALA, neľudského parchanta. A ani raz za tých 10 rokov nezadal dôvod, aby som ten názor zmenil. A posranci tejto fašistickej strany iba dokazujú, že „vrana k vrane sadá“ a odporný asocial si bude rozumieť s rovnakým odporným asocialom. Asi je len logické, že fetoš s psychopatom vstúpili do politiky v roku 2010 bok po boku…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *