Ľ. Blaha: Rusko nemá nič lepšie na práci, ako nechať vybuchovať muničné sklady v české Vesničke mé střediskové…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha (SMER-SD) po všetkých podozreniach a spájaniach Ruskú federáciou, ktorá má stáť za výbuchom muničného skladu v Českej republike a následným vyhosteným 18 ruských predstaviteľov, zareagoval na sociálnej sieti.

Ľuboš Blaha: „Ja síce chápem, že spravodajské hry do geopolitiky patria. Ale zasa – mohlo by to mať trochu úroveň.“

1. Predstierať, že Ruská federácia nemá nič lepšie na práci, ako nechať vybuchovať nejaké muničné sklady v české Vesničke mé střediskové…

2. Určite by to bola dobrá predloha pre nejakú agro-bondovku, ale v reálnej politike toto obvinenie pôsobí ako dosť nevydarená fraška.

3. Ruská federácia obvinenie so smiechom popiera a na vyhostenie 18 ruských diplomatov z Prahy reaguje, že vyhostí rovnaký počet českých diplomatov z Moskvy. Teda – ak ich tam toľko vôbec je.

4. Praha by asi mala do Moskvy chytro poslať nejakých diplomatov navyše, aby to bolo vôbec fyzicky možné… Povedzte mi, načo sú takéto účelové kopance do Ruska dobré?

5. K našim českým bratom mám hlbokú úctu, ale toto zjavne nie je ich vlastná spravodajská hra – toto nie je práca žiadneho Jirku, v tomto má prsty John.

6. A od nás sa teraz očakáva, že budeme veselo predstierať, že sme si nevšimli, že k výbuchu munície došlo pred 7 rokmi, ale práve teraz, v roku 2021, keď sa vojská NATO rútia k ruským hraniciam, sa došlo na to, že za to môžu Rusi. No jasné. Veríme.

7. Ale je dobré, že západné spravodajské služby aspoň nestrácajú humor. Obviniť z výbuchu tých istých dvoch Rusov, ktorých obvinili už z otrávenia Skripaľa, to je do popuku. Jasné, zo Salisbury leteli rovno do Vrbětíc – na neviditeľnom tryskáči.

8. Ono to už skoro vyzerá, že v Rusku žiadnych iných agentov vlastne ani nemajú. Oni určite znovičokovali aj Navaľného trencle a ktovie, či nemajú prsty aj v smrti Johna Lennona.

9. Opakujem – trochu vážnosti pri šírení rusofóbie by nezaškodilo. Tomuto nemôže veriť nikto. Pripadá mi to zhruba rovnako pravdepodobné, ako prítomnosť zbraní hromadného ničenia v Iraku – to je tak, keď sa hľadajú zámienky na agresiu.

10. Ešte by som veril, že nejaký bulharský gangster predával zbrane ukrajinským fašistom a áno, je choré, že takéto monštrá robia krvavý biznis na európskej pôde.

11. Ale obvinenia Ruskej federácie považujem za klasický protiruský folklór, ktorý má na Západe iba vytvoriť alibi pre eskaláciu vzťahov na rusko-ukrajinskej hranici.

12. Myslím, že v záujme celej Európy je teraz vzťahy s Ruskom upokojovať a nie likvidovať. V záujme nás všetkých je mier. Prestaňme kopať do Ruska, už je to trápne.

Radšej konečne dotiahnime Sputnik – to je to, čo zachraňuje životy, nie nenávisť voči iným národom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Ľ. Blaha: Rusko nemá nič lepšie na práci, ako nechať vybuchovať muničné sklady v české Vesničke mé střediskové…

 • 18. apríla 2021 at 18:12
  Permalink

  Čo je ešte horšie, že pred dvoma rokmi Putin nechal v máji zamrznúť na Slovensku všetky slivky a nebolo čo páliť. Za to by mali všetci Slováci zorganizovať puč. Čo tam nejaký český sklad.

  Reply
 • 18. apríla 2021 at 18:28
  Permalink

  Ešte nepovedali posledné slovo naši vojnoví štváči. Veď aj v Novákoch došlo k výbuchu munície. ( ospravedlňujem sa pozostalým obetí za tento príklad). Predsa to mali na skok. A potom príde na rád Ukrajina, aj tam vybuchovali muničné sklady. Po ceste keď sa peši vracali z Anglicka a cestou….
  Len kto tie muničné sklady vyhadzoval do vzduchu v Rusku?

  Reply
  • 18. apríla 2021 at 23:03
   Permalink

   Z hrušky dole p. Blaha. Tých náhod je na môj vkus priveľa.
   Po roku 1968 som ochotný po odtajneni vyšetrovacieho spisu veriť
   na recidívu imperiálnej polí ktoré mu Ruska. A so Sputnikom
   bez certifikácie sa dajte zaočkovať Vy. Na to však už treba viac
   orgány ako na písanie statusov. Ste aj s Robertkom hanbou myšlienok
   sociálnej demokracie a socializmu vôbec.

   Reply
 • 19. apríla 2021 at 8:10
  Permalink

  Yaris, si primitivny americky troll, čo ani nevie po slovensky, ale si davas anglicky text prekladat v google prekladaci. Chod trolovat na tupky.sk lebo tu si ani neskrtnes.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *