L. Kamenický zhrnul rok vládnutia MatovičoHegera

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Podpredseda strany SMER-SD Ladislav Kamenický sa pozrel na plytvanie, ktoré predvádza vláda od svojho nástupu v marci 2020.

Ladislav Kamenický: „ZOPÁR FAKTOV O ROKU VYČÍŇANIA TEJTO NEKOMPETENTNEJ VLÁDY.“

Nedá sa spomenúť všetok ten chaos a všetky prešľapy čo za jeden rok navyvádzala táto vláda, ale dovolím si na niektoré poukázať a v komentoch ma určite doplníte a vaše názory si rád prečítam:

1️⃣ Pandémia zatiaľ pripravila, a to aj vďaka tejto vláde o život 11.357 Slovákov. Za týmto netreba vidieť len číslo, sú to tisíce tragédií v našich rodinách, v rodinách našich blízkych a našich priateľov.

2️⃣ Zomrelo však aj obrovské množstvo ľudí na iné choroby, ako napr. onkologické a kardiovaskulárne. Je to aj vďaka tomu, že personálne, materiálne a finančné kapacity sa napriek názoru odborníkov zbytočne plytvali na povinné celoplošné testovanie (nepresnými alebo vadný testami), lebo Matovič si pomýlil antigénové testy s liekmi.

3️⃣ Naopak o lieky, ochranné prostriedky a prostriedky na posilnenie imunity obyvateľov sa nikto nestaral a vláda to necháva na samotných ľudí. Kde sú toľko spomínané bezplatné balíčky vitamínov a dezinfekčných gélov pre ľudí? NIKDE!

4️⃣ V ekonomickej oblasti Matovičova vláda pomáhala najmenej z celej EÚ. Keď sme tvrdili, že pomoc najviac postihnutým sektorom – gastru, ubytovacím službám, cestovnému ruchu, športu a kultúre – je mizerná, Heger, Matovič, Krajniak a spol. náš presviedčali, že to nie je pravda. Samozrejme svorne klamali a k tomu len zopár čísel.

5️⃣ Vláda si v rozpočte na rok 2020 (v auguste 2020) naplánovala zvýšené výdavky na Covid o 8 MILIÁRD EUR. Zarážajúce pritom je, že na priamu pomoc v súvislosti s Covidom išlo len cca 1,3 MILIARDY a na celoplošné testovanie sa vyhodilo 750 MILIÓNOV EUR.

6️⃣ V decembri 2020, keď už mala vláda zhruba vedieť, ako rok 2020 približne dopadne, Heger oznámil, že deficit za rok 2020 bude 8,6 MILIÁRD EUR.Čuduj sa svete, ale zrazu ku koncu marca tohoto roku ministerstvo financií oznamuje, že deficit za rok 2020 bude len 5,6 MILIARDY.

➡️ ROZDIEL JE 3 MILIARDY EUR, O KTORÉ VLÁDA OKLAMALA VEREJNOSŤ A KTORÉ MOHLI BYŤ POUŽITÉ NA DOPADY PANDÉMIE NA ĽUDÍ❗️⬅️Samotná Rada pre rozpočtovú zodpovednosť upozorňovala vládu, že do ekonomiky je potrebné 2 MILIARDY EUR, čo vláda neurobila a podľa Matovičových vyjadrení ani neurobí.

7️⃣ Na jednej strane pomoc vlády je mizerná a na druhej strane verejný dlh na Slovensku stúpol zo 48% HDP, skoro na 61%. V peňažnom vyjadrení:➡️ VEREJNÝ DLH SLOVENSKA V ROKU 2020 STÚPOL O 10 MILIÁRD EUR❗️⬅️ Keď bola pomoc vlády počas Covidu mizerná, prečo vláda takto enormne zvyšuje dlh Slovenska⁉️

8️⃣ Smerovanie zahraničnej politiky Slovenska a iniciatívne vyhostenie ruských diplomatov, len potvrdzuje diletantstvo a nebezpečnosť krokov tejto vlády. Chcem všetkým odkázať, že ĽUDIA NA SLOVENSKU SI ŽELAJÚ MIER A NIE VOJNU!

9️⃣ Núdzový stav, zákaz vychádzania a neustále obmedzovanie ľudských práv sa stali každodennou pracovnou metódou tejto vlády. Matovič a Heger si voľkajú, ako im to vládnutie dobre ide, a to v duchu hesla:

➡️ Veď keď nikto neprotestuje (lebo to vláda zakázala), tak je všetko v najlepšom poriadku! ⬅️

ALEBO, ŽE BY TO TAK NEBOLO⁉️

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *