Ladislav Kamenický: IGOR MATOVIČ ŠÍRI CHAOS UŽ NIELEN NA SLOVENSKU, ALE AJ VO SVETE…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

IGOR MATOVIČ ŠÍRI CHAOS UŽ NIELEN NA SLOVENSKU, ALE AJ VO SVETE❗️V MEDZINÁRODNOM MERADLE STRÁPŇUJE CELÉ SLOVENSKO A SPÔSOBUJE PROBLÉMY AJ MAĎARSKU?‍♂️

Priatelia,

viac ako 500.000 Slovákov s nádejou čakalo na ruskú vakcínu Sputnik V, lebo bola pre mnohých jediná akceptovateľná alternatíva na zaočkovanie sa.

Keď však dvaja robia to isté, tak to vždy nie je to isté.

1️⃣ Prvým politikom, ktorý doviezol a na rozdiel od Matoviča, už aj použil ruskú vakcínu Sputnik V, bol Viktor Orbán. Orbánova vláda podpísala kontrakt a pre ruskú stranu bola garantom toho, že všetko prebehne presne tak, ako bolo dohodnuté v kontrakte.

2️⃣ Ako inak, problémy nastali, keď sa tejto úlohy zhostil Igor Matovič❗️

3️⃣ Matovič sa totiž rozhodol doviezť Sputnik primárne nie kvôli zachraňovaniu životov Slovákov, ale kvôli tomu, aby hral svoje politické hry s koaličnými partnermi vo vlastnej rozhádanej vláde. Vládna kríza totiž nevznikla dovozom Sputnika V! Tá tu bola už mesiace predtým zhmotnená v pretrvávajúcich sporoch Matoviča so Sulíkom a neskôr aj s ostatnými koaličnými ministrami.

4️⃣ Matovič sa totiž chcel dovozom ruskej vakcíny zapáčiť pol miliónu ľudí, ktorí by sa dali očkovať len Sputnikom a ktorí sú aj potenciálnou veľkou voličskou skupinou. Veď si spomeňme na vznik Matovičovho kresťanského krídla v OĽANO, keď potreboval pred voľbami vyšachovať Hlinovu KDH (a úspešne sa mu to podarilo). Ak by sa Matovičovi rozpadla vláda (k čomu nemal ďaleko), Sputnik V by bola nosná téma jeho budúcej predvolebnej kampane, ktorú by viedlo OĽANO proti terajším koaličným partnerom, ktorí by sa automaticky stali úhlavnými nepriateľmi Matoviča a tými, ktorí mu zabránili v zachraňovaní životov.

5️⃣ Je jasné, že prudká reakcia niektorých politikov, médií a kruhov ktorým Rusko veľmi nevonia, a ktoré boli proti dovozu Sputnika, vznikla najmä z geopolitickým dôvodov. Svedčia o tom aj vyhlásenia o hybridnej vojne Ruska šírenej predajom Sputnika V. Samozrejme táto skupina ľudí určite nedláždila cestu tomu, aby sa Sputnik bezproblémovo začal na Slovensku používať. To však Matoviča v ničom neospravedlňuje.

6️⃣ Matovičova vláda podpísala kontrakt s ruskou stranou a garantovala jej, že sa naplnia podmienky kontraktu. Bol to Matovič a Krajčí, ktorí dostali 200.000 ks Sputnika do rúk (spomeňme si na tlačovku pred zásielkou Sputnika V na letisku v Košiciach) a oni mali naplniť podmienky kontraktu. Kontrakt s Ruskou stranou dodnes nikto nevidel a zjavne ho nikto neposkytol ani ŠUKL-u. Preto výhovorky Matoviča na ŠUKL, za asistencie nového ministra zdravotníctva Lengvarského, sú opäť len detskými výhovorkami, na ktoré sme u Matoviča už zvyknutí.

7️⃣ Ruská strana podpísala kontrakt nie so ŠUKL, ale s vládou SR a ich tento chaos vôbec nemusí zaujímať. ŠUKL konal na základe požiadavky Ministerstva zdravotníctva SR, čo sami potvrdili. Jedno je však jasné. Matovič prenáša chaos v svojej hlave už nielen na Slovensko, ale aj na medzinárodnú úroveň. Hanba na sto rokov nás neminie a po tejto Matovičovej propagácii vo svete, budú v zahraničí asi na Slovákov všetci divne zazerať.

8️⃣ Maďarská vláda sa asi z tohoto vývoja tiež určite neteší. Podľa Matoviča mu maďarská strana sprostredkovala kontakt na predajcu Sputnika V. Som presvedčený, že to Maďari dnes už trpko oľutovali, nakoľko si môžu pokaziť vlastné bilaterálne vzťahy s Ruskom. Matovič už totiž spôsobuje medzinárodnú blamáž nielen Slovensku, ale aj Maďarsku. Matovič dnes pokračuje v tejto šialenej jazde práve návštevou Maďarska. Nechajme sa prekvapiť ?.

9️⃣ Som zvedavý, či Matovič, ako nový financmajster, vyčísli aj škody spôsobené jeho chaosom okolo Sputnika V a či za tieto škody aj preberie osobnú zodpovednosť❗️

➡️ Čerešničkou na torte bolo dnešná tlačové vyhlásenie Matoviča na Ministerstve financií SR, ktorý v snahe vyhnúť sa novinárskym otázkam, nechal novinárov zamknúť v tlačovkovej miestnosti ??‍♂️

To už nepotrebuje komentár…

Zdroj: Facebook Ladislava Kamenického

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *